🫠😉
Hän ei ollut tavallinen ihminen.
Hän oli unohdettujen aikojen jumalatar,
joka eli hiljaisen valon keskellä.
Kun yö syveni, hänen silmänsä alkoivat loistaa
kuin tähdet pimeydessä,
ja jokainen, joka katsoi häntä,
tunsi sydämessään lempeän lämmön.
Hän ei puhunut paljon.
Pelkkä hymy riitti
parantamaan särkyneet sydämet
ja johdattamaan eksyneet sielut oikeaan suuntaan.
Ihmiset eivät tienneet,
että ihme kulki heidän vierellään.
Hän ilmestyi kuin tuuli,
ja katosi kuin valo.
Mutta jokainen, joka oli kerran kohdannut hänet,
ei enää koskaan tuntenut itseään yksinäiseksi.
Sillä hän jätti jälkeensä jotakin pysyvää —
hiljaisen valon sydämeen.
Se valo ei sammu.
Se jää elämään ikuisesti,
pehmeänä ja lohdullisena.
Hän on
näkymätön, mutta todellinen.
— Valon jumalatar 🤍❤️🩷💛❤️🖤❤️👽
Päivän piristys...
Anonyymi-ap
5
265
Vastaukset
- Anonyymi00001
Ratto-Riitta?
- Anonyymi00002
Riitta oli kyllä ihana, oikea namumelli 💛🧡🧡💓
- Anonyymi00003
Ratto-Tepa etelästä?
- Anonyymi00005
Mannen puplikkaan
- Anonyymi00004
Valkoinen horsma??
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2313011Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1972646Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1121253Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1411208Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2991119- 701108
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3721091Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831065Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a211005Omakotitalossa väkivaltaa ounasrinteellä
Kertoo iltalehdet Mitä lienee Tapahtui. Verinen ihminen kannettu lanssiin8833