Lahdessa koeaikapurut peruskauraa?
Vastuutonta toimintaa työnantajan suunnalta
Koeaikapurku
9
222
Vastaukset
- Anonyymi00001
Miksei ole vastuuronta toimintaa työntekijän kohdalta?
- Anonyymi00002
Vastuutonta työnantajan puolelta. Eivät välitä työntekijän tilanteesta. Sosiaalisesta ja taloudellisesta ahdingosta. Koeaikapurku ja työsuhteen irtisanominen vie luottamuksen työelämästä.
- Anonyymi00004
Anonyymi00002 kirjoitti:
Vastuutonta työnantajan puolelta. Eivät välitä työntekijän tilanteesta. Sosiaalisesta ja taloudellisesta ahdingosta. Koeaikapurku ja työsuhteen irtisanominen vie luottamuksen työelämästä.
Ei työnantaja ole mikään sosiaalitäti, eikä varsinkaan sun äitisi. Jos jotain ymmärrystä ja sympatiaa etsit, niin se ei oke työnantajan homma.
Töissä tehdään töitä ja jos se ei onnistu tai töitä ei ole, niin sitten homma loppuu. - Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Ei työnantaja ole mikään sosiaalitäti, eikä varsinkaan sun äitisi. Jos jotain ymmärrystä ja sympatiaa etsit, niin se ei oke työnantajan homma.
Töissä tehdään töitä ja jos se ei onnistu tai töitä ei ole, niin sitten homma loppuu.Työnantajan ja työjohdon vika se nimenomaan on, että kun työt sujuvat ja työntekijän työnlaatu on hyvää.
Koeaikapurku tehdään vain siksi, että arvot eivät kohtaa, työntekijän naama ei miellytä tai muun henkilökohtaisen syyn takia.
Mulkku johto toimii tuolla tavalla. Sillä tavalla ei saa työntekijän luottamusta, että aletaan heti syrjimään.
- Anonyymi00003
Lahdessa juodaan vain Lahden olutta
- Anonyymi00006
se on viihdekäyttöön. guugle antaa vinkin, kun joudun asioimaan yhen, tyypin kaa känny puheluita, vain sen kaa, käy näin?!
- Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
se on viihdekäyttöön. guugle antaa vinkin, kun joudun asioimaan yhen, tyypin kaa känny puheluita, vain sen kaa, käy näin?!
Hik
- Anonyymi00008
Rakennusräätälit oy harrastaa tätä ainakin
- Anonyymi00009
Koeaikapurut ovat yleistyneet, koska helppo tapa päästä työntekijästä eroon. Aiemmin työhön perehdytettiin, nykyään pitää olla valmis ammattilainen. Pärstäkertoimella.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kansalla on oikeus tietää miksi persut pettävät
Koko kulunut hallituskausi on kysytty persuilta, minkä vuoksi he ovat pettäneet käytännössä jokaisen vaalilupauksen, ain35010220Kunnissa - siis myös kaupungeissa - viihtyvät ovat kommunisteja
Nehän ovat osa yhteiskunnan tuottamia instansseja, joista on vain haittaa veronmaksajille ja yrittäjlle, kuten ollaan ve112922Ammattiliitto 900 euroa/vuosi - Työttömyyskassa 72 euroa/vuosi
Ammattiliitosta eroamalla voi säästää jopa 800 euroa vuodessa. Mitä enemmän tienaat, sitä enemmän maksat liitolle. Esim2852306Kansalla on oikeus tietää mikä on SDP:n talousohjelma jolla maan talous
saadaan nousuun? Miksi puolue piilottelee sitä, vai eikö sitä ole? Tähän asti olemme vaan saaneet kuulla hallituksen ha1222086Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U381873SDP todellisuudessa pahin pettäjä koskaan - se syyllistyi valtiopetokseen 1918
kun aloittivat kapinan maan laillista valtiojärjestystä vastaan. Punaiset saivat tukea Neuvosto-Venäjän bolsevikeilta,1001669Iski taas katumus kun en jutellut sun kanssa
Silloin kun halusit. Mutta en enää voi sille mitään, en saa muutettua sitä hetkeä..1411633- 1471557
Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin721385Kyriake=Kirkko
Kirkko, Kyriake Kirkko-sana tulee kreikankielen sanasta Kyriake=Herran omat, Kristuksen omaksi kastettujen suuri joukko931046