Mitä tuolla pohteessa tapahtuu???

Anonyymi-ap

Kaleva: Pohteen työntekijää epäillään potilaan raiskauksesta – rikosepäily laajentunut

16

308

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Pohteen työntekijää epäillään potilaan raiskauksesta. Poliisi epäilee rikoksesta myös muita henkilöitä, jotka eivät ole Pohteen työntekijöitä, uutisoi Kaleva.

      Lehden mukaan Pohjois-Pohjanmaan hyvinvointialue Pohde teki marraskuussa 2024 poliisille tutkintapyynnön, koska epäili työntekijällään olleen seksuaalinen suhde potilaaseen.

      Hän ei ota kantaa siihen, kuinka montaa rikoksesta epäillään. Epäiltyjä yhdistää se, että he ovat miehiä. Uhri on kaikkien epäiltyjen kohdalla sama.

      • Anonyymi00012

        Kuulostaa jotenkin tutulta. Jotenkin muistelen, että vastaavaa on tapahtunut aiemminkin juuri Oulussa.


    • Anonyymi00003

      Yle on kyllä tosi woke

    • Anonyymi00005

      Voi kilukalukuliköli mikäköhän tähän suli purosulipulipuli

      Oon käynyt intin!!! Ja oon johtaja tittelillä!!

    • Anonyymi00006

      Siellä taas demari nöyristelee kurdia
      ja kuinkas kävikään.
      Juuri niinkuin äidin olisi pitänyt ymmärtää varoittaa.
      Muttakun ei suomalainen vaan tajua !
      Tollo mikä tollo.

      • Anonyymi00009

        juu ei


    • Anonyymi00007

      Pienois johtajat panee Parastaan tulokset näkyy Linnassa

    • Anonyymi00008

      Onko kyseessä matu, joka paritti puolustuskyvytöntä potilasta?

    • Anonyymi00010

      En hyväksy tätä, itse paritamme opiskelijoita, harjoittelijoita, kesäsijaisia, sijaisia, työntekijöitä. Kaikki on läpiajettu ja katsastettu.

    • Anonyymi00011

      Joo, ei tainnut olla kenenkään iskä ja iskä kaverit ketä piti esimiestenkin suojella loppuun asti 😅🤣

      Löytyi toimintavalmiutta ja oli varmaan haiprotkin väännetty niin ei tarvinnut toimistossa istua ja niitä odotella.

      • Anonyymi00017

        Kuulostat hiukan sekavalta? Onkohan kaikki ihan kohdillansa? Vitamiinit ja muut tärkeät pillerit oletko muistanut ottaa? Ettei vaan tulisi näitä viattomien somalien vihaamis tapauksia lisää!


      • Anonyymi00018

        Pitäisiköhän sun Jonne hakee lääkitys itselles? Joku isä kompleksi sulla? Hakkasiko iskä pienenä sinua?


    • Anonyymi00014

      Ei uskalla näköjään kotimaiset jengit tehdä ulkomaalaisille jengeille mitään. Keskittyvät vaan huumeiden myyntiin kilpaa ulkomaalaisten jengien kanssa. Pullistelevat ja huutavat kansallismielisiä apuun samalla kun tekevät pahaa seläntakana. "Valitun kansan" jäsenetkin itkee kansallismielistä muslimin kimppuun samalla kun yllyttää poliisia pamputtaan niitä ja tekee ikäviä selän takana.

    • Anonyymi00015

      Onko lahkolaisia?

      • Anonyymi00016

        Ei taida olla.


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Muovikassikartelli

      Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell
      Talousrikokset
      48
      2318
    2. Hallintooikeus..

      "Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.
      Pyhäjärvi
      146
      1887
    3. Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta

      Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.
      Maailman menoa
      57
      1861
    4. Olen rakastunut

      varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.
      Ikävä
      107
      1456
    5. Mitä tahtuu Kasperi Viita/Suviviita

      Poliisia ja ambulanssia iso määrä.
      Seinäjoki
      29
      1400
    6. Teit yllättävän siirron

      Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,
      Ikävä
      55
      1161
    7. Mikä on kaivattusi

      ammatti?
      Ikävä
      68
      1075
    8. Jos se joskus oli molemminpuolista

      niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.
      Ikävä
      80
      1064
    9. Kaipaatko nainen

      Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd
      Ikävä
      103
      881
    10. Laita nyt se viesti

      Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗
      Ikävä
      54
      867
    Aihe