Kumma kun toiset saa sosiaalietuutta vaikka ei,ole tarvis
Vastaukset 6
- Anonyymi00001
Ruotsin Valtio laskee ruuan alvia pienemmäksi. Niin täytyy tehdä ettei kansalaiset kuole ravitsemuspuutteisiin. Kaupat ovat jo ahneita. Valtio on ahne nauttimalla ruokatavaroista arvonlisäveroa, sievoiset summat
- Anonyymi00002
Kohta maksaa diesel 3 ekua traktoriin ja hups tukea ei tule enään tilille 2028. Sen jälkeen valitus jatkuu…ei kannata. Ei se perusvilja ole koskaan kannattanut, sosiaalipummi viljelyä tuki tuki ja lisää tukea.
Keski-Euroopassa ei tehdä bulkkiviljaa, siitä tehdään vaikka olutta omissa panimossa. Suomipellon laidalla odotellaan syksyisin katokorvausta ja selataan isomman traktorifirman kuvastoa, traktorilla se tulos tehdään, niin varmaan, ihmiset nauraa tuolle touhulle!!!
Maaseutu on pellejen pomppulinna, lonkero tölkit tanassa valittavat kaikille.- Anonyymi00003
Kahdessa asiassa olet väärässä, ja muutahan tuohon viestiin ei jäänytkään. 1. Katokorvauksia ei ole maksettu vuosikymmeniin 2. Traktoreita ei selata kuvastoista. Niitä myydään niin vähän, että netin syövereistä on etsittävä niin uudet kuin käytetytkin, että missä päin maata ovat ja saisiko koeajun kohtuullisen matkan päähän.
- Anonyymi00004
Keski-Euroopassa tuppaa meneen puolet viljasta huonon laadun takia rehuksi. semmoosta pulkkia. Ainakin enne Saksa oli Isännillä oikeus polttaa viljaa viinaksi kotona. Huonotuottoosen oluen kans kukaa rupia räppäämähän.
- Anonyymi00005
Viljelijöiden kannattaa polttaa vilja polttokattilassa energiaksi. Voi voi mikä valitus taitaa tulla. Onneksi talonpoikien maat ovat vielä Suomessa , omien viljelijöiden hallussa. Kun kauan menee huonosti , tilat myydään aasialaisille marjanpoimijoille , halpaan hintaan tuottamaan riisiä.
- Anonyymi00006
Pakkolunastukset edessä päin seuraavat kymmenen vuotta. Kunhan nyt kilometrin välein tulloo datakeskus ja muuta tie infraa, kaikki maat muutettu logistic hommaksi. Näin se maailmaa muuttuu, Imatralle nousee muuten ruoka tehdas, kukaan ei edes tajuu, peltoa ei kohta tarvita ruuan tekemiseen, maailma muuttuu taas.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ny se loppuu ( Kuhmo)
Yhtiö on myyty. Notta yyteet meleko äkkiä, notta. Pelastautukoon ken voi. Notta se on tuulista pian.742455Parikymppinen hakkasi nelikymppisen kriittiseen tilaan
Ja ihminen jäi junan alle lautiosaaressa...paljon on taas sattunut ja tapahtunut. Ketähän nämä uhrit mahtaa olla 🤔 htt372067Kaivattusi tärkein ulkoinen tuntomerkki
Onko jokin muu kuin yleinen kuten kaunis, laiha. hyväkroppainen jne.28935- 31810
Äimän käki
Olen vähää vaille viisikymppinen mies, ja olen elellyt ilman parisuhdetta parisen vuotta. Nyt vihdoin ja viimein tuntuu,154768Nainen, miten suhtautuisit
Jos mies ehdottaisi tapaamista? Entä siihen, jos mies kertoisi tapaamisessa tunteistaan ja haluaisi seurustella?58630Paikallinen autokorjaamo
Kyllä alkaa vituttamaan, palvelua haluaisi niin jono ovelle ja yksi myyjä. Auto valmistunut kuntoon niin kukaan ei ilmoi6508Vihdoinkin tarjolla sushia!
Onpa mukava, että tän paikkakunnan ruokatarjonta laajenee. Ensi lauantaina pääsee herkuttelemaan kun Kukkoloilta saa su78491- 21475
- 33452