Häkkisen aika-ajo 2000 Imola?

Mistäköhän mahtaisi löytyä videota tuosta mahtavasta aika-ajokierroksesta, jonka Mika Häkkinen ajoi Imolassa 2000?
Tekis mieli hehkuttaa ja verestää vanhoja muistoja...
Kiitos.
2311
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

...on kyseinen aika-ajo/kisa nauhalla. Itse en arvosta läheskään yhtä paljon Häkän aika-ajokierrosta kuin Schumin voittoon johtanutta kisa-ajoa. Löytyiskö joltain kauden 2000 Japanin GP:tä?

Äänestä
  • Jopas auttaa meikää kovasti.

    Tuosta Häkkisen aika-ajokierroksesta tekee hienon se, että muistaakseni hän jäi viimeistä lukuun ottamatta kaikilla muilla sektoreilla Schumacherin ajasta ja vielä viimeisessä shikaanissa auton perä irtosi sivuluisuun.
    Mutta kuitenkin sai puristettua jollakin ihme konstilla paalupaikkaan oikeuttavan ajan.

    Hienoa oli se.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Hönö kirjoitti:

Mistäköhän mahtaisi löytyä videota tuosta mahtavasta aika-ajokierroksesta, jonka Mika Häkkinen ajoi Imolassa 2000?
Tekis mieli hehkuttaa ja verestää vanhoja muistoja...
Kiitos.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu