sattuipa

silmiini

televisiossa nuorukainen, jonka nimi oli; Aivan uskomaton!
YRKKÖ MYRSKY YRJÄNÄ ja sukunimenä ÄKKIJYRKKÄ
Mitä mieltä olette nimestä?
Ainakin on persoonallinen nimi.

7

15760

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • tunnetun

      taiteilijan, Miina Äkkijyrkän poika. Alkuperäinen nimihän Miinalla on Liisa Loiva. Sukunimikin on siis taiteilijan itse keksimä.

      • Anonyymi

        Väärin.
        Alun perin nimi oli Riitta Loiva, jossain vaiheessa käytti signeerauksissa nimeä Liina Lång joka ei kuitenkaan ole ollut virallinen nimi missään vaiheessa.


    • ....

      olen myös kuullut tämän nimen televisiossa!Erikoinen todellakin!

      • pii

        miinan tyttären nimi on Pilli.


      • pillittäjä
        pii kirjoitti:

        miinan tyttären nimi on Pilli.

        Eipä näytä Suomessa olevan yhtään Pilli-nimistä henkilöä.

        Lehtitietojen mukaan Miina Äkkijyrkän tyttärien nimet ovat Auri Lauha Wilhelmiina ja Pihlaja Willi Marja.


    • Anonyymi

      Varmaan aika raskasta Miinan lapsilla. Aika harva äiti on tuomittu lapsensa toimesta lähestymiskieltoon. Esittää maailman suurinta uhria, vaikka on hirviö todellisuudessa. Pienen pieni ihminen.

    • Anonyymi

      Se Miinahan on ihan mennyt taiteilija jo. Taitaa jäädä unholaan koko taide ja ainut mistä se muistetaan on sen hulluudesta. Ihmettelin että se oli siinä maatilaohjelmassa, no eipä ollut kauaa. Yllätys. Ihmisten olisi hyvä ymmärtää, että psykopaatille ei saisi antaa minkäänlaista julkisuutta.

    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      142
      6743
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      614
      2468
    3. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      47
      1690
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      114
      1391
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      89
      1242
    6. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      71
      1087
    7. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      48
      1055
    8. Tiesitkö mies

      Kuinka paljon mulla oli tunteita sua kohtaan? Jos et tiennyt,olisiko tietäminen vaikuttanut tapahtumiin? Ihmettelen kyll
      Ikävä
      63
      1053
    9. Kuulin että Metsa Manille kaavaillaan Maaseudun Sivistysliiton kunniakirjaa ja jotain

      muutakin huominosoitusta. Syystä että on on elvyttänyt huomattavasti videoillaan vanhemman väen englanninkielentaitoja.
      Tuusniemi
      27
      1029
    10. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      63
      966
    Aihe