AddiktiNarsisti eli OmaNapaNarssu.

Anonyymi-ap

Poimintoja varsinaisesta tekstistä:


==============


Riippuvainen muilta ihmisiltä saamastaan huomiosta, ihailusta … Pattayan rakkailta ja sitä varten on karjakeittiön Laiffi ja tämä PATTAYAN MATKAILUPALSTA.


Ylläpitääkseen haurasta itsetuntoaan.
Oman erinomaisuuden tunteen pönkittämiseen.
Jatkuva ihailun tarve: Narsisti vaatii toisilta jatkuvaa huomiota ja tunnustusta.
Syyllistämistä oman haavoittuvuuden peittämiseksi.
Sietämätön häpeä: Arvostelu tai hylkäämisen pelko aiheuttaa usein raivoa tai aggressiivista puolustautumista.


===============


Addikti narsisti on henkilö, joka on pakonomaisen riippuvainen muilta ihmisiltä saamastaan huomiosta, ihailusta ja vahvistuksesta (ns. "narsistinen tarjonta") ylläpitääkseen haurasta itsetuntoaan.
Ilman ihailua narsisti kokee tyhjyyttä


Tämä käytös on verrattavissa riippuvuuteen, jossa kumppania kontrolloidaan, manipuloidaan ja käytetään hyväksi oman erinomaisuuden tunteen pönkittämiseen.

Addikti narsistin keskeiset piirteet:

Jatkuva ihailun tarve: Narsisti vaatii toisilta jatkuvaa huomiota ja tunnustusta.

Riippuvuus "narsistisesta tarjonnasta": Ilman ihailua narsisti kokee tyhjyyttä tai häpeää, minkä vuoksi hän "addiktoituu" kumppaniin, joka tarjoaa huomiota.

Manipulointi ja kontrolli: Takertuvaa käytöstä, kumppanin liikkeiden tarkkailua ja syyllistämistä oman haavoittuvuuden peittämiseksi.

Empatian puute: Kyvyttömyys todelliseen läheisyyteen; toisia käytetään omien tarpeiden tyydyttämiseen.

Sietämätön häpeä: Arvostelu tai hylkäämisen pelko aiheuttaa usein raivoa tai aggressiivista puolustautumista.

Ero normaaliin suhteeseen:

Narsistin "rakkaus" on pinnallista ja ehdollista; kumppani on arvokas vain niin kauan kuin hän toimii narsistin haluamalla tavalla.


Olen aina ollut milf- miehiä.

https://ibb.co/KxpxpS5W

https://ibb.co/1tVyFSBX

https://ibb.co/KxpxpS5W

https://ibb.co/fYhrjtQL

https://ibb.co/1tVyFSBX

https://ibb.co/MD50Nk0F

https://ibb.co/Fb6gr4XP

https://ibb.co/WWXMkmHv

https://ibb.co/fYhrjtQL

2010

1

131

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Tyttäreni oli nelivuotias 4 vuotta sitten kun hänestä otin hienon mustavalkokuvan. Sinä poika se keksit sitten nähneesi sen kuvan 25 vuotta sitten ja tiesit kuvan tytön tarinan.

      Joku esitteli kuvaa kauniista thaineidosta. Sinä poika sanoit löytäneesi saman naisen netistä ja esittelit aivan erinäköisen naisen kuvaa. Ainoa yhtäläisyys oli kampaus.

      Puhelet edelleen "hotellimainoksen uima-altaasta" jonka kerroit löytäneesi Bangokista, ja esittelit suttuista kuvaa jossa altaan laatat olivat vihreät. Sanoit että minun kuvani altaasta ovat tuosta mainoksesta, vaikka laittamasi kuva ei ollut sinnepäinkään.

      Sinulla on erittäin suuria vaikeuksia tunnistamisen, havaitsemisen ja määrittelyjen kanssa, jotka liittynee lukihäiriöösi johon kuuluu kokonainen kirjo ongelmia kohdallasi. Et erottaisi marsua koirasta, jos niiden kuvat laitettaisiin sinulle vertailtavaksi.

      Lärvien ulkonäkö muuttuu valaistuksen ja muiden seikkojen kanssa. Viiden kilon painonpudotus vetää poskia lommolle ja silmiä syvemmälle, kun rasvaprosentti alkaa olla alle 10%. Takaviistosta tuleva valo tekee varjoja, mutta se ei tarkoita kuitenkaan että olisi sairas.

      Sairas mies ei juokse 100 km viikossa.

      2010

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Martinan tyttärestä hieno haastattelu IL

      Martina on kasvattanut fiksun tyttären.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      383
      914
    2. Muuttaisitko kaivattusi luokse

      heti asumaan? 🛒
      Ikävä
      102
      875
    3. Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta

      Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei
      Kansallinen Kokoomus
      201
      718
    4. Mitä odotat kohtaamiselta?

      Niin, otsikossa kysymys.
      Ikävä
      80
      680
    5. Samassa kylässä asuu yks mies...

      Jota en voi sietää... yök!
      Ikävä
      70
      649
    6. Olet kuin minä

      Jännä huomata tämä kerta toisensa jälkeen eikö ❤️
      Ikävä
      50
      635
    7. Mitä kaivattusi

      pelkää? 👻
      Ikävä
      66
      634
    8. Sanotaan se sitten tässä

      Rakastan sua mies varmaan.
      Ikävä
      36
      620
    9. Mä olen tosi

      Ylpeä sinusta 🫂 Ajatuksissani pyydän sulle paljon suojelusta ja varjelusta. Sinua rakastettaan ja susta välitetään. Mui
      Ikävä
      38
      609
    10. Sinun silmiisi kun

      Katson niin ymmärrän sen. 👁️👁️👀
      Ikävä
      43
      581
    Aihe