pidä uusista muotinimistä,vaan perussuomalaisista nimistä,joten tytöstämme tulee Eeva-Liisa Marita.Mitä mieltä?
Emme
Ulla-Liina
5468
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Minä en pidä henkilökohtaisesti myöskään muotinimistä, mutta en kyllä laittaisi ehkä tuotakaan nimeä lapselleni...
40-50luvun kaksoisnimistä saa erikoisempia vaihtelemalla järjestystä. Eeva-Liisa tuolloin oli aika tavallinen perusnimi tytöllä.
Itse varmaan antaisin mieluummin nimen Eeva-Mari Liisukka.
Joka täten on ainoastaan makuasia, joista ei voi kiistellä.
Miksei voisi välillä yhdistää Eevan muutakin kuin Liisaa?? Sama olen miettinyt kun Annaan aina liitetään esim. Mari tai Maija. Eikö voisi keksiä jotain omaakin???
Vaikka Eeva-Hannele ynm mitä nimiä niitä onkaan...
kun täällä on nimiä kerta mistä valita!!joten miksi se pitäisi olla samanlainen yhdistelmä joka on jo käytössä niin monella??
eeva-kaisa
ja isosiskon nimi on Anna-Mari Karita..