https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/647625f8-6187-4d31-aa6e-fe242b6b8e84
Romakkaniemi kuittaa Sannalle mutta suomalaisille ei vielä ole näytetty todellista kuittia siitä paljonko bilediivan touhut maksaa katajaiselle kansalle!!!!
Romakkaniemi kuittaa Sannalle mutta suomalaisille ei vielä ole näytetty todellista kuittia siitä paljonko bilediivan touhut maksaa katajaiselle kansalle!!!!
Vastaukset 3
Vanhimmat
Tämmöinen Rommakkoniilo puhuu sitä samaa paskaa kuin EK herrat Rommakkouuno on Keskuskauppakamarin puheenjohtaja ja puheet sen mukaisia.Mitenkä tämä Kaaoshallitus on saanut tämän maan tällaiseen tilaan että kaikki on päin persettä .Eikä syynä ole Marin sen älyää kaikki tervejärkiset .Tähän kaaokseen on syynä Persut ja Kokoomus .ei muut.!
Sinun elämäsi on omasta syystäsi päin PERSETTÄ.
Suodattakaa vähän mitä tämä Romakkaniemi suustaan päästelee.
Mies on vannoutunut oikeisto kokoomuslainen sekä EK:n että Kauppakamarin orja joka puhuu miellyttääkseen heitä työnantajina.
Olen ollut kerran kuulemassa hänen esitelmäänsä metsäteollisuuden tuottavuus päivillä ja silloin jutut menivät sellaiseksi, että osa porukkaa myös työnantajia poistui kesken kaiken ulos salista.
Kannattaa hyvinkin suodattaa hänen juttujaan eikä niissä ole aina totuuden siementä nimeksikään.
On hän myös jossain asioissa ihan oikeassakin mutta kokonaisuudessa ei niinkään koska katselee tietyn väristen lasien läpi maailmaa.