Koivuhaan Sale tarvii iltaisin jonkun jeesamaan nuoria myyjiä esimerkiksi vartija voisi tulla vähän ennen sulkemaa katsomaan että kaikki on hyvin.
Tai jokin muu systeemi.
Ei se ole liioiteltua että teidän nuorten työ oloa joku turvaisi.
Tai jos ei ole varaa vartijoihin niin tulkoon työantaja itse katsomaan millaista Koivuhaassa meno väliilå on iltaisin.
Itse en ikinä uskaltaisi tehdä tuota työtä. En ainakaan illalla ja yksinään...
Onhan se meidän asiakkaiden etu, ettei meno jatku tuollaisena. Pitää miettiä mihin aikaan kauppaan uskaltaa edes mennä.
Te myyjät tai kaupan työntekijät olette rohkeita.
Nyt kun tulee kesä ja tulee kesätyöntekijöitä niin pitäkää te myyjät ja kaupan työntekijät huoli, että myös he voivat turvallisesti tehdä työtään.
Uusille sanoisin sen, että jutelkaa teidän työantajan kanssa, jotta tulevaisuudessakin te jaksatte ja uskallatte tehdä työtään.
On tilanteita jolloin vartijoita pitäisi olla.
Myyjälle Koivuhaan sale illalla
8
256
Vastaukset
- Anonyymi00001
Myyjille varmasti annettu ohjeistusta eri tilanteisiin. Luulisi että myyjällä myös lupa vetäytyä vain passiiviseksi omalta osaltaan hankalaa asiakasta kohtaan.
- Anonyymi00002
Anteeksi, että jäin ihmettelemään mutta...
En voinu vain jättää sinua yksin. Asia ei mulle kuulu, mutta ajattelen näin, jos itse olisin ollu tuossa tilanteessa yksin myyjänä töissä ja kukaan asiakas ei olisi reagoinut asiaan niin olisin miettinyt, että miten pääsen lähtemään kotiin.
En halunu sinua häiritä tai pilata sinun iltaasi.
En tuntenut niitä ihmisiä.,
_____________
tiedän ikivanhan tapauksen joka ei kyllä tapahtunut Kokkolassa vaan muualla ja onneksi silloin kaikki meni hyvin ja vain rahaa he menettivät..
Jälkikäteen kuulin että huonomminkin olisi voinu käydä kyseiselle ihmiselle. Vaihtoi alaa, koska jo silloin hän ei tuntenut olevan turvassa ja eikä ole katunut päiväkään että vaihtoi alaa, Onneksi vaihtoi alaa, sillä siellä tilanne vain jatkui ja välillä siellä oli hyvin vaarallista. Onneks vain rahaa ja tavaroita kun oli tilanteita, jotka oli aika pelottavia.
Ehdottomasti kaupan työntekijöiden turvallisuutta pitää parantaa.
Jokaisen työntekijän pitää saada tuntea olevansa työssä, joka on turvallinen ja tarvittaessa saa apua, jos työpaikka ei ole turvallinen.- Anonyymi00003
Oli asiallinen avaus. Tätä kannattaa viedä eteenpäin.
- Anonyymi00004
Lupavapaita menthol turvasumuttimua saa tehokkaampiakin netistä tilaamalla melko edullisesti 20-30 euron hintaan.
Kaupoista saa halvempia vähemmän tehokkaita.
Turvallisuusalan tarvike tuottajilla tehokkaimmat.- Anonyymi00005
Beyond Forces Menthol Spray Super-Power Turvasumutin
Tehokkain lupavapaa turvasumutin, tehoaineena voimakas Menthol, muiden kaasusumuttimien tapaan tuttu MK3 koko joka soveltuu yleisimpiin sumutinkoteloihin ja kompakti kuljetettavaksi esim. käsilaukussa tai taskussa. Tuote ei vaadi erillistä ostolupaa. Brutto 85ml.Valmistaja Beyond Forces
Alkuperäinen hinta oli: 19,90 €. Alennus13,90 €
https://teraasekeskus.com/tuote/beyond-forces-menthol-spray-super-power-turvasumutin/
- Anonyymi00006
Jospa se koko kauppa loppuu siellä kun tulee uusi Smarket lähelle, johon tulee henkilökuntaa enempi myös.
Harvoin olen poikennut Kh;n Salessa, huomio on kiinnittynyt kassajonossa surkeisiin tapauksiin. - Anonyymi00007
Nämä asiat ovat olleet jo kauan tiedossa kaupan päättäjillä. Jopa vartijat ovat myymässä kassalla pahimpina aikoina. Taitaa olla aaltoliikettä, koska vartijat ovat useina päivinä peräkkäin myymässä ja toisinaan taas ei. Olisiko niin että varkaat juopot hätistellään pois aina joksikin aikaa?
- Anonyymi00008
Surullinen olo tässä tulee monesta syystä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Muovikassikartelli
Kauppaketjut ovat yhdessä sopineet muovikassin yksikköhinnaksi 59 senttiä. Milloin viranomaiset puuttuvat tähän kartell342176Aidon persun tunnistaa Marinin palvonnasta
Oli kyse sitten Halla-ahosta tai Putinista. Ensimmäisenä aidolle persulle tulee mieleen Marin.491767Hallintooikeus..
"Asemakaavapäätös pysyy voimassa.Poikkeamista ja rakentamista koskevat luvat hylättiin" kertoo Pyhäjärven Sanomat netti.1171603Olen rakastunut
varattuun joka ei eroa. Miten tunteista eroon? Tämä ei ole tavanomaista. On elämäni suuri rakkaus.1041306Teit yllättävän siirron
Olet tähän saakka ollut tietyllä tapaa varovainen. Voi kai sanoa, että olemme kunnioittaneet toistemme rajoja. Tiedän,491012Jos se joskus oli molemminpuolista
niin hyvin me molemmat onnistuttiin pitämään toinen epätietoisena.761008- 59915
Laita nyt se viesti
Tiedän että haluat tavata. Kirjoitat, pyyhit, kirjoitat... Lähetä se viesti 😗54827Kaipaatko nainen
Semmoista tosi hankalaa ja arkaa miestä? Pitäisitkö hänet aina omanasi jos saisit hänet? Miten huomioisit hänen herkkyyd102801- 61783