Perussuomalaiset voittaa kirkkaasti seuraavat vaalit,tulee suuri jytky.
Pressut voittoon
16
172
Vastaukset
- Anonyymi00001
Housuus tulee jytky, kannatus laskee koko ajan, siihen ei teidän uuninpankopoikien uho auta mitään.
- Anonyymi00002
Yksi pieni ongelma siinä vaalivoiton tavoittelussa on. Pitäisi jonkun äänestää persuja. Yksikään persujen pettämäksi joutunut entinen äänestäjä ei petturipersuja äänestä.
- Anonyymi00003
PerusÄssät eivät ole pettäneet yhtään ketään!
- Anonyymi00004
Anonyymi00003 kirjoitti:
PerusÄssät eivät ole pettäneet yhtään ketään!
Lueppa hallitusohjelma tarkasti ja vertaa sitä PS:n vaalipuheisiin ja lupauksiin.
Kaikki löytyy netin syövereistä ja vaali puheiden nauhat myös.
Purran puheet suorassa vaaliTV-lähetyksessä on kiinnostavaa kuultavaa kun. vannomalla vannoo ettei köyhiltä ja huono-osaisilta leikata " se ei meille käy " on yksi esimerkki siitä pettämisestä ja paljon muuta. - Anonyymi00006
Anonyymi00004 kirjoitti:
Lueppa hallitusohjelma tarkasti ja vertaa sitä PS:n vaalipuheisiin ja lupauksiin.
Kaikki löytyy netin syövereistä ja vaali puheiden nauhat myös.
Purran puheet suorassa vaaliTV-lähetyksessä on kiinnostavaa kuultavaa kun. vannomalla vannoo ettei köyhiltä ja huono-osaisilta leikata " se ei meille käy " on yksi esimerkki siitä pettämisestä ja paljon muuta.Se ei meille käy vaan hallitusohjelma on aina kompromissi. Pääasia on ollut ettei SDP, Vasemmisto kommari ja Kepu päässeet tuhoamaan lisää siitä mihin jäivät!!!
- Anonyymi00007
Anonyymi00006 kirjoitti:
Se ei meille käy vaan hallitusohjelma on aina kompromissi. Pääasia on ollut ettei SDP, Vasemmisto kommari ja Kepu päässeet tuhoamaan lisää siitä mihin jäivät!!!
Jäi lisäämättä että get over it ja turhaa ruikutat kommari.
- Anonyymi00005
Pakon edessä on pakko leikata ja onneksi sakset on nyt teroitettu tosi teräviksi. Nyt on hyvä hetki Purra liialliset tuet pois vääristä kohteista ja alkaa säästämään Suomen puolesta. ✂️🇫🇮🤑👌
- Anonyymi00008
Avaaja on standup- koomikko?
- Anonyymi00009
Persuja äänestää vain tyhmät koska persu pettää aina.
- Anonyymi00010
Tyhmät väittää noin justiinsa, kun ovat yksiä justii-noita. 🧟♀️🧌
- Anonyymi00011
PerusÄSSÄ on TAKUUVARMA voittaja eduskuntavaaleissa! 👍
- Anonyymi00012
Okei, syötkö hatullisen jos ei voittoa tule?
- Anonyymi00013
Vaalien pitäminen on niin turhaa kun nykyinen hallitus hoitaa kaiken kuntoon. Vasen puoli on jo niin tottunut syömään hatullisia että se heille suotakoon. 💩🤢🤮
- Anonyymi00014
Suomi 1. Euroopan työttömyystilastossa
Miljoona köyhää ihmistä
Konkursseja ennätysmäärä
Asunnottomuus lisääntyy
Ulosotossa ennätysmäärä ihmisiä
Sairaaloita lopetetaan
Velkaa ennätysmäärä, 35 miljardia vajaassa 3 vuodessa ja lisää tulee joka sekuntti
https://velkakello.fi/
Tässä listaa perskokkareiden "kuntoon laittamisesta"
- Anonyymi00015
Kokoomus teettää likaisen työn persuilla, seuraavissa vaaleissa tippuvat pois hallituksesta jossa koksut demut ja kepulaiset jatkavat, tietysti ruottalaiset on taas mukana.
- Anonyymi00016
Toivottavasti maajussit hermustuvat kohta polttoaineen hintoihin, alkaa olla pelloille menoaika, löpöä palaa tyhansia litroja päivässä. Kova lasku viljelijöille, maanviljelijät tuottaa meille ruokaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja2282988Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1852617Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1101237Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies1381188- 701098
Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait2971095Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka3701075Lapsien pakko kasteesta on luovuttava.
Eikö olisi parempi siirtää kaste rituaali rippikouluun,kun 15v.tietävät jo itse haluaavatko tulla kastetuksi juutalais-k5831055Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a21995Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22808