Mikä vanha juttu? Satamatyöläinen oli ilmoittanut poliisille rattijuoposta. Kirkkoherra oli moittinut ilmiantajaa. Veli-Matti Hynninen kertoi Karpolle ettei hän ollut se kirkkoherra vaan se ruotsinkielinen! Leo von Martens?? Oliko ilmoittaja seriffi Jantte?
Muistan kyllä että Valkon satamassa oli päällikkö joka jatkuvasti ajoi humalassa. Olisiko tämä se juttu?
Loviisalainen kirkkoherra Karpossa.
Anonyymi-ap
3
395
Vastaukset 3
- Anonyymi00001
No voi voi
- Anonyymi00002
Muistan tapauksen, satamassa. Oli joku Timpur jota vanha merimies käräytti. Kirkkoherran roolista ei tietoa.
- Anonyymi00003
Täällä Loviisassa on paljon niitä juttuja, jotka ovat tosiasioita joita viranomaiset ovat katsoneet läpi sormien suhteidensa takia ja eivät nuo kirkkoherrat ole mitään poikkeuksia, varsinaisia satusetiä ovat ja valheiden levittäjiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1102311Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???231014- 71912
- 103906
Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha583855- 48845
- 82738
Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76670- 68641
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik30627