Kaupungin propagandaa

Anonyymi-ap

https://www.sisasuomenlehti.fi/paikalliset/9374743
Tontit on toisin sanoen varattu, joista pääsee eroon pikkusummalla, kuten aiemmistakin muhlun tonteista.
Kaupunki yrittää näillä uutisilla oikeuttaa järjettömiä kaavoja ympäri kyliä.
Tässä taloustilanteessa pitäisi keskittyä ensiksi supistamaan liian suureksi paisunut viranhaltijaporukka yt-neuvotteluiden kautta. Veronmaksajia tarvittaisiin kaupunkiin, mutta suurin osa viranhaltijoista ei vaivaudu kaupunkiin muuttamaan.

8

352

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Tuo TUONOSEN aisapoika maajussille morsmaikku Koskinen on Marjoniemen kanssa tulleet niin kalliiksi ettei mitään järkeä. Molemmille kenkää.

      • Anonyymi00002

        Kääkö katteeks toiset saa sinä et


      • Anonyymi00003

        Sinähän se vasta kalliiksi käyt kunnalle,ja muut kaltaisesi


    • Anonyymi00004

      Tuossahan on ollut hyviä kirjoituksia aiheesta lehdissä, sekä tällä kylällä kun pikkulinnut laulavat, niin kaikki tulee esiin. Koillisrannan kaavoituksessa on kyse siitä etteivät virkamiehet (ylimmät) tahdo myöntää kaupungin tehneen virhettä ostaessaan tuon pimeän rakennuskelvottoman kallioisen ryteikön. Koska eihän täällä virheitä tehdä. Nyt sitä sitten on pakko kaavoittaa kertatoisensa jälkeen koska eihän nyt virheitä täällä tehdä. Toinen pikkulintutieto on että jonkun korkean viranhaltijan lapset ovat mökkitonttia vaille, juttuja ja ulostuloja kun lukee niin mieleen tulee lähinnä yksi kaveri. Mikäs sen kätevämpää kuin hankkia se näin.

      • Anonyymi00005

        Siellähän ne juorusepot kertoilevat omia näkemyksiään, ei se haittaa, mutta älkää pitäkö niitä faktoina.


      • Anonyymi00006
        Anonyymi00005 kirjoitti:

        Siellähän ne juorusepot kertoilevat omia näkemyksiään, ei se haittaa, mutta älkää pitäkö niitä faktoina.

        Kyllä näin o vakta. Pahviseppo tietää. Kuuloke korvassa yrittää näyttää viisaalle.


    • Anonyymi00007

      suoliahden polsanjoen limakossa hyvää rakennusmaata. pääsee suoraan mutapohjaan

    • Anonyymi00008

      Tuo olisi hyvä kyllä. Kuulin että sieltä saa dynyllä limaista kiiskiä

    • Anonyymi00009

      Äksässä taas propagandaa. Kuunnellaan kuntalaista säästötalkoissa muttei kerrottaakkaaan mittään vaan hyväveli taas hyörii kalastuskerhoissa. Uusi ilmiö strategia ”Cherry picking by agenda”…. Siinäpä sitä taas avoimuutta kerrakseen. Kohta taas läpsytellään, pikkusen kehutaan säästöjä, tollo ja leilukka pitää puheet, kiiski nyökyttelee pään pyöriessä 720 astetta ja lopulta nuija kolahtaa ja kuntalaisen hanuriin ahdetaan uutta ilmiötä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. kenen näköinen

      kaivattusi on ?
      Ikävä
      59
      1071
    2. Muistatko Mikkelin panttivankidraaman?

      Uusi draamasarja järkyttävästä tapauksesta on tulossa. Tositapahtumiin perustuva sarja ammentaa vuoden 1986 Mikkelin pan
      Maailman menoa
      76
      869
    3. Iäkäs Jämsäläinen mies kuoli poliisiautoon matkalla Jyväskylän putkaan

      Iäkäs vanhus humalassa niin huonossa kunnossa, ettei pystynyt huolehtimaan itsestään niin ainoa apu sillä hetkellä oli
      Jämsä
      72
      835
    4. Mitä haluaisit kysyä tänään

      Kaivatultasi? Anna jokin tunniste itsestäni tai hänestä.
      Ikävä
      62
      770
    5. En välitä sinusta yhtään

      Olet pelkkä itsestään liikoja luuleva ämmä. Kierrän sinut kaukaa nyt ja aina. Olit mulle pelkkä lelu vaan.
      Ikävä
      52
      730
    6. Ei se nainen edes oo

      mitenkään nätti 🤣🤣🤣🤣🤣
      Ikävä
      67
      707
    7. Poliisi yritti murhata mopopojan

      Nyt menee kissalan poikien touhu liian pitkälle! https://www.is.fi/kotimaa/art-2000012193221.html Karu video mopomiiti
      Maailman menoa
      328
      694
    8. Ernest Lawson täräytti erikoisen heiton TTK-lehdistötilaisuudessa: " Onko tässä tarkoituksena...?"

      Ernest Lawson esitteli uudet TTK-tähtioppilaat ja opettajat torstaina 6.8. lehdistölle. Tulevalla kaudella on yksi hausk
      Kotimaiset julkkisjuorut
      8
      682
    9. Olen luovuttanut

      Välimme menivät niin pahasti solmuun, ettei niitä voi enää korjata. On aika jatkaa elämässä eteenpäin. Toivon sulle kaik
      Ikävä
      35
      632
    10. Mersumies201

      Oli tänään hyrskällä melekoosen tehokas 124 liikenteessä. Ei paljon vastamäki haitannu....
      Hyrynsalmi
      16
      540
    Aihe