Elokuvana ja sarjakuvana tuttuja. Onko joku muu näistä kahdesta voimakkaampi? Teräsmies, Hulk, Mustanaamio, Tartzan, Ihmenelosista joku. Mielestäni Batman voittaa Spidermanin.
Batman vs. Spiderman, kumpi voittaa?
4
619
Vastaukset
- Nainen
Näin on!
- Molempien kaveri
Jos spiderman ei käytä seittejä ja mustanaamio pitää aseet kotelossa ottelusta tulisi kova. Toinen on nopea ja kova lyömään (Mustis) ja toinen vahva ja nopea (Spider).
Vaihtoehot olisivat mielestäni seuraavat (Mustiksen kerroin olisi suurempi):
a) Mustis voittaa, jos onnistuu tyrmäämään nopeasti Spiderin, esim. -vasurilla Spiderin plokkaus alas ja nopea oikea perään-
b) Mustis häviää, jos ottelu jatkuu pitkään, koska Spider on kestävämpi ja taitavampi matossa
Kerroin 3:1 (Mustis häviää)? - Exitar
Batman on ennenkin voittanut paljon itseään vahvempia hahmoja. Jos Batmanille annetaan valmistautumisaikaa, niin sanoisin Batmanin vievän tämän siinä tapauksessa. Vaikka molemmat on Spidu ja Battis on molemmat älynlahjoiltaan neroja, niin kuitenkin Batman on älykkyydeltään paljon laaja-alaisempi.
Jos taas taistelu laitettaisiin käyntiin suoriltaan niin Spiderman luultavasti voittaisi. Tähän tietenkin vaikuttaa myös ympäristö jossa taistelu käytäisiin.- Batman
Batman voitaa!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Björn Wahlroos, maataloustuet lakkautettava
Sanoo pankkimies. Mitäs persut ja muut tukinulliem perskärpäset tähän? "Wahlroos listaa kansallisen maataloustuen. – I1363261Persut päättivät hiilivoiman kieltämisestä Suomessa
Moni on jo unohanut kuka hyväksyi hiilivoimaloiden kieltämisen Suomessa: persut Sukupuolineutraalit liikennemerkitk712870Nalle Wahlroos ei ulise kuten Teemu Selänne sähkölaskuista
Nalle "hah hah" nauroi saamistaan sähkötuista, kun taas Teemu-poika itkeä tirautti kovasta sähkön hinnasta. Nalle nauro362249Muistattekos kuinka kokoomus ja persut vinkuivat sähkön hinnasta?
Oppositiossa vuonna 2022, kun sähkön hinta uhkasi nousta 20 senttiin kilowattitunnilta? Nyt ovat hiiren hiljaa, kun pitä1102178Mikä aate kaiken pahan takana?
Se laiskistuttaa kansat, opettaa vaatimaan etuisuuksia, syleilee maailmoja eikä omaa kansaa.1322023Vain persut vastustivat hiilivoimaloiden alasajoa
Persut vastusti jyrkästi hiilen kieltolakia ja on myöhemmin vaatinut hiilivoimaloiden pitämistä käytössä. He perusteliva471991Muistan vuosikymmenten takaa
Toivottavasti voit hyvin ja jaksat työssäsi. Olet upea ja erinomainen ihminen, toivon kaikkea hyvää.121386Päivi Räsäsen seksipaljastus loksauttaa Katja Ståhlin leuat! Elämäni biisi kohujakso tv:ssä!
Elämäni biisi -suosikkisarjan uusinnat ovat startanneet ja nyt vuorossa on sarjan 2. jakso v. 2019. Sinisille sohville151174Kristinoppi ja vähäkatekismus:
Luther Lapsikasteesta: "Mitä kaste antaa eli hyödyttää? Kaste vaikuttaa syntien anteeksiantamuksen, vapauttaa kuolemas671014- 120959