Siellä kannattaa Hirpparin ja Suolahden välissä pitää silmät ja korvat auki. Paikallinen kemikaali-ali on innoissaan ja siinä voi olla hetkenpäästä monttu ja pari ropelia valmiina hiilidioksidi- ja vety hankkeisiin. Kunhan nyt ekaks vähän kaavoitellaan ja selvitellään. Puut on hyvä hakata jo etukäteen pois että erinäköiset eläinkunnan haasteet poistuvat alueelta.
https://www.aanekoski.fi/asuminen-ja-ymparisto/kaavoitus/vireilla-olevat-kaavat/loukeen-yritysalueen-osayleiskaava/OAS_Loukeen_yritysalueen_OYK_16032026.pdf
Loukeen yritysalue
9
317
Vastaukset 9
- Anonyymi00002
Tää on hyvä homma.
Töitä työttömille. Toki jos taidot vaan riittää olla kela elättinä ja länkyttää nimettömänä nettisivuilla, niin jatka vaan valitsemallasi polulla- Anonyymi00003
yhyy, 130kilua tulee vuodessa mistä te elätit saatte osanne tulonsiirtoina.
- Anonyymi00008
Anonyymi00003 kirjoitti:
yhyy, 130kilua tulee vuodessa mistä te elätit saatte osanne tulonsiirtoina.
satakolket litraa kiljua on paljo kyllä, mahtaa pierettää
- Anonyymi00009
Anonyymi00008 kirjoitti:
satakolket litraa kiljua on paljo kyllä, mahtaa pierettää
Holisti tietää
- Anonyymi00004
Näyttäisi että hankkeessa otetaan kaikki mahdollinen huomioon nykytarpeita silmälläpitäen.Sopivan kaukana mutta kuitenkin lähellä jos ajatellaan esimerkiksi työpaikkoja.
Innolla jään odottamaan mitä hanke tarkemmin ottaen tuo tullessaan.- Anonyymi00005
Jos nyt arvata pitäisi:
1. Paljon somessa kultaamista
2. Paljon konsulttilaskuja
3. Paljon ostettua käyttökelvotonta maata
4. Paljon valituksia
5. Hallinto-oikeus
6. Strateginen monttu
7. Vaihto seuraavaan sekoiluun - Anonyymi00010
Anonyymi00005 kirjoitti:
Jos nyt arvata pitäisi:
1. Paljon somessa kultaamista
2. Paljon konsulttilaskuja
3. Paljon ostettua käyttökelvotonta maata
4. Paljon valituksia
5. Hallinto-oikeus
6. Strateginen monttu
7. Vaihto seuraavaan sekoiluunÄkissä ei ole muuta hyvää kuin hautaustoimisto
- Anonyymi00012
Anonyymi00010 kirjoitti:
Äkissä ei ole muuta hyvää kuin hautaustoimisto
Enpä tiedä, en ole yhdenkään haudatun kuullut kehuvan.
- Anonyymi00011
Toivotaan ettei mene kaupungin pissaliisojen takia tämäkin kaavoitus pipariksi niinkuin moni muu homma, kun ei selvitetä asioita kunnolla. Jos tilaavat taas luontoselvityksen kavereiltaan ajatellen ”ei kukaan huomaa jos vähän oikaisee” niin perseelleen menee ja hallinto-oikeus kutsuu. Mahdollisuudet mennä päin helvettiä on valtavat jossei tähän oteta osaavaa porukkaa vaan annetaan näiden kaupungin karjakkojen ja maajussin morsmaikkujen duunata hommaa.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Anteeksi arkuuteni
Olen säälittävä, mitä tulee sinun kohtaamiseen. Tunnen vaan itseni todella epävarmaksi sun kanssa. Jos minun olisi pitän48950Kuka melkein täysi-ikäinen hukkui?
Poliisin mukaan nuori oli lähes täysi-ikäinen. Ennen iltakuutta tulleen ilmoituksen mukaan ihminen oli joutunut mahdoll15828Perussuomalaisten kannatus nousi rytinällä Ylen tänään julkaisemassa tuoreimmassa gallup-kyselyssä.
https://yle.fi/a/74-20239449 Perussuomalaisilla hurja- ja ylivoimaisesti suurin nousu tässä uudessa Ylen gallupissa. Kyl497779- 46707
- 42644
- 36586
Tykkäätköhän vielä minusta?
Yhtä paljon, kuin minä sinusta? Haaveissa ollaan kahdestaan, rauhassa ja lähennytään fyysisesti ja tutustutaan syvemmin30586Vihervasemmistofeministinaisasianaiset
Tulevat tänne palstalle haukkumaan miehiä ja naljailemaan miehelle, kehuvat olevansa heitä parempia. Itse asuvat MIEHE169536Olet ihana
Muru, sä oot ihana. Tunsitko sen sähkön meidän välillä kun oltiin ihan låhekkäin? 👩❤️👩❤️😼😘37530- 44480