Yle klassinen

Yksi turhake tämäkin Yleltä, joka puoltaisi lopettaa kaikki nykyiset asemat la luoda yksi asema tilalle, missä kaikki ylen radiosisällöt.

Yle klassinen pyörii vain samat kokoajan ja välillä vain esittäjä vaihtuu, kunnes taas sekin toistuu kierrosta.
5163
2Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Tuskinpa olet edes kuunnellut koko kanavaa, eikä Ylen monipuolista tarjontaa voi sisällyttää vain yhteen kanavaan!!

Äänestä
  • Monipuolista 😂. Mitähän kuvittelet kuuntelevasi. Yksipuolisesti samoja jankkaavia asemia. Oikeanlaisissa käsissä ehkä yhdistämällä voitaisiin saada edes yksi monipuolinen.

    Äänestä

  • Anonyymi00003 kirjoitti:

    Monipuolista 😂. Mitähän kuvittelet kuuntelevasi. Yksipuolisesti samoja jankkaavia asemia. Oikeanlaisissa käsissä ehkä yhdistämällä voitaisiin saada edes yksi monipuolinen.

    Kuuntelen oikeasti monia Ylen kanavia, sinä sen sijaan vain kuvittelet kuuntelevasi!!

    Äänestä

Yle Klassinen on ainoa Ylen radio jota haluan ja tykkään kuunnella. Olisipa saatu se kuulumaan Yle Puheen taajuuksille

Äänestä
  • Lopetettaispa tämäkin ja kuten Ap sanoi: Ykso asema riittäisi, ehkä sitten saadaan momipuolista vaihuvaa sisältöä eikä saman jankkausta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Yksi turhake tämäkin Yleltä, joka puoltaisi lopettaa kaikki nykyiset asemat la luoda yksi asema tilalle, missä kaikki ylen radiosisällöt.

Yle klassinen pyörii vain samat kokoajan ja välillä vain esittäjä vaihtuu, kunnes taas sekin toistuu kierrosta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu