Se on taas duunarin laatuaikaa. Bensiini on taas alle 2e joten voi lähteä vaikka perheen kanssa matkailemaan.
PerusÄSSÄ viikonloppu
Anonyymi-ap
17238
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 17
Vanhimmat
Elämä hymyilee perusSuomalaisen taivaan alla 🥰
Eikös se bensan hinta pitänyt laskea alle euroon. persu pettää aina.
Ei pitänyt sellaista ei ole kukaan luvannut mutta Tuppurainen valehtelee kyllä härskisti.
Misä on muka alle 2 euro pensaa ? Taas siellä persu puhhuu paskoo.
Köyhällä persulla matkailu riippuu bensan hinnasta? Voi herranjee, miten surkeaa.
Ehkä jopa Iisalmessa asti! Takaisintulo on kyllä epävarmaa, saattaa tonnin kottero hajota eikä kuskikaan malta pysytellä selvin päin. Parempi että pysytte siellä Peräkylässä.
Tuossakin kannattaa huomata mistä bensan korkea hinta muodostuu ja kuka sitä haluaa pitää yllä. Osa bensan hinnasta muodostuu edellisen hallituksen maailman kunnianhimoisimman ilmastopolitiikan johdosta luodusta jakeluvelvoitteesta, joka nostaa bensan hintaa. Nyt persut kannattavat jakeluvelvoitteen alentamista jolloin se laskisi bensan hintaa, mutta taas kerran tämä suomalaisten etua ajava politiikka ei käy yhdellekään muulle puolueelle. Sitä sopii jokaisen miettiä miksi?
Persufossiilien ja rasistien järjenjuokdulla ei maailma pelastu päinvastoin tuhoutuu.
PerusÄSSÄ tietää ettei voi koko maailmaa pelastaa vaan olisi pidettävä huolta Suomesta ja suomalaisista koska muu maailma ei sitä tee.
Vihervasemmiston ja kepun ratkaisu maailman pelastumiseen on:
Suomalaisten sikaverottaminen ja kurittaminen.
Verorahojen lähettäminen ulkomaisille hulttiovaltioille ja kehitysapuun.
Ulkomaalaisten pummien haaliminen Suomeen elämään suomalaisten kustannuksella.
Ei siis tarvitse ihmetellä miksi Suomi on siinä jamassa missä on.
Ja tästä jamasta saamme kiittää paskahallitusta persuineen ! Suomi on lamassa saxikäden ja kokkareiden leikkausten takia.
Perusduunarin viikonloppu jatkuu. Kävimme perheen kanssa ostoksilla kuluttamassa, kylpylässä nauttimassa sekä ravintolassa syötiin navat pihviä täyteen maiskis. Nyt emännän kanssa vähän levätään ja lähdetään illalla viihteelle ehkä siellä tavataan muita siististi pukeutuneita ja onnellisia perusduunareita viettämässä laatuaikaa. Mihinkään tavalliseen räkäpubiin ei mennä koska ne on täynnä katkeria vasemmistolaisia rähisemässä ja örveltämässä toisilleen.
"Mihinkään tavalliseen räkäpubiin ei mennä. " Sinä puhut halveksivasti pienyrittäjästä, pubin omistajasta, joka järkkää ajankulua meille kunnon kansalaisille, ja joutuu sietämään kaikenlaista jos on ulkomaalainen .
Te vasemmistolaiset joisitte keskiolutta puistossa jos ei olisi räkäravintolaa ja tappelisitte siellä siitä kuka on kaikista joutilaisin kommari ja se mamuravintoloitsija on onnellinen kun sossurahat kannetaan hänen kassaan. Näin se menee.
Kai hänellä olikin täysi oikeus siihen.
Ne perusduunarit on kyllä just siinä räkäpuubissa missä ei hienostella. Sinä turbojuntti koetat esittääjotain parempaa kuin olet, mokoma porvariwannabee
Avaaja osaa imeä munnoo. Huomaa tyylistä.