Mulla on beta rr 50 track 2015 ja siinä on semmone ongelma Ku käynnistää nii huutaa tosi kovilla kierroksilla mutta laskee pikku hiljaa mu pysyyy silti korkealla ja tyhjäkäynti ruuvi ei auta mitään. Kaasua painaessa kierroksilla kestää laskea ja ajossa lämpenee nopeasti. Olen vaihtanut imukaulan ja katsonut että onko tiivis mutta silti sama onglema.
Mitä vikana betassa?!
1
106
Vastaukset
kokeile säätää seosruuvia, rikkaammalle eli oletettavasti sisäänpäin yleisesti, jos ei auta niin putsaa kaasari.
(jos ei sittekkää vaikuta seosruuvi kierroksii putsauksen jälkee niin tyhjäkäyntisuutin on liian pieni)
(tyhjäkäynnin kierrokset laskee kun laittaa rikkaammalle ja nousee kun laittaa laihemmalle)
kans toinen idea olis nostaa neulaa jos sekää ei toimi niin pitää vaihtaa tyhjäkäyntisuutin isompaan.
(pääsuuttimen ei pitäis vaikuttaa vastaku keskikaasusta eteenpäin niin sitä ei tarvitte huomioida)
jos on ennen toiminu normaalisti niin sitten luultavasti kaasari tukossa tai sitten voi olla myös että kaasuvaijeri on liian tiukalla.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1562548Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64901
- 65839
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658