Pillipuntit!

Miksi ei myydä housuja normaalilahkeilla? Oli pillipuntitit, mitkä talvella hakalia, kun kalsarit ja villahousut mahduttava! Nyt leveälahkeet. Kuka piru nitä.
10155
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Kyllä myydään

Äänestä
  • Jaaha, ja missä?

    Äänestä

  • Anonyymi00002 kirjoitti:

    Jaaha, ja missä?

    Ainakin vaatekaupoissa.

    Äänestä

  • Anonyymi00007 kirjoitti:

    Ainakin vaatekaupoissa.

    Vahvojen huhujen mukaan noin tosiaankin on.

    Äänestä

Oma pakkoratkaisuni. Yli 20v ikäisenä minulla oli sama ongelma. Reisissäni oli sen verran lihasta, etteivät tavallisilla perusteilla valitut housut reisiensä puolesta mahtuneet joten housut oli valittava reisien mukaan. Ne olivat ylisuuria ja ylipitkiä.
Vaimoni rutisti pöksyjen vyötäröä sopivammaksi jollakin ompelukonstilla.Ylipitkät lahkeet lyhennettiin.
Hankala yhtälö. Hepun pituus 176cm. Paino 86kg. Vyötärö 78cm. Raajasuhteiden hiljainen kommentti.Lyhyet jalat.
Kyse oli elämäni ainoan mittapuvun suunnittelun alkuvaiheesta.
Epäsuhta ongelma pysyi yli 20 vuotta mutta sitten helpotti.

Äänestä

Kirppikseltä saa hyviä housuja.

Äänestä
  • Ostin niin leveälahkeiset housut, että ei maailma purista.
    On itäistä leveyttä ja läntistä pituutta niissä, resorivyötärö.

    Äänestä

No on niitä lahkeellisia housujakin olemassa . Totuus on että ne pilli housut sopii vaan hyvin harvoille siksi on tavallisilla lahkeilla kaupoissa saatavana niitä .

Äänestä
  • Sitä joskus mietin et miksi myydään valmiiksi rikkinäisiä vaatteita, esim. juuri housuja joissa on isoja repeämiä yms? No, tiedän et se on muotia, ja coolia, mut silti.

    Äänestä

  • Anonyymi00006 kirjoitti:

    Sitä joskus mietin et miksi myydään valmiiksi rikkinäisiä vaatteita, esim. juuri housuja joissa on isoja repeämiä yms? No, tiedän et se on muotia, ja coolia, mut silti.

    Epäilen vahvasti, että ne ovat tuuletusreikiä, mutta p:n kohtaa ei
    mielellään revi (varsinkaan jos käyttää stringejä). Tämä on teoriani.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Miksi ei myydä housuja normaalilahkeilla? Oli pillipuntitit, mitkä talvella hakalia, kun kalsarit ja villahousut mahduttava! Nyt leveälahkeet. Kuka piru nitä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu