Oliko Trumpilta taas näytös.

Minkälainen söheltäjä se ampuja oli kun ampui väärää miestä.
23418
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 23

Vanhimmat

Toisen kerran Trump show, kuka uskoo että tilaan jossa pelle esiintyy voisi joku viedä haulikon, pistoolin ja puukkoja, kas kun mieheltä löytynyt vielä puntarikin. Suosio kun on pohjamudissa niin taas sama konsti käyttöön kuin ennen presidentin vaaleja.

Äänestä

Vahvasti vaikuttaa siltä, että täytyy imagoa saada nostettua keinolla millä hyvänsä.

Äänestä
  • Vaalit tulossa, syksyllä välivaalit. Tappio tulossa Trumpille. Pitäisi jostain saada myötätuntoa.

    Ei tuota kukaan asioita tarkasti seuraava voi muuna pitää kuin näytösluonteisena esityksenä.

    On niillä eräänlainen muka presidentti!

    Äänestä

Nyt ei sentään saatu sankari Trumpista kuten ensimmäisellä kerralla jossa nyrkki pystyssä oli ja pieni verinoro korvasta valui, taustalla Usan lippu, kuinka sattuikaan.

Äänestä
  • Kuvaa.

    Äänestä

Ei Trump ole kymmeniin vuosiin osallistunut noille illallisille sen jälkeen, kun Obama oli puhunut Trumpista vähän mitä oli huvittanut. ja Trump ollut paikalla liikemiehenä. Trump suuttunut ja uhannut, että hän vielä pyrkii presidentiksi.

Vähän jo ihmettelivät, miksi Trump nyt osallistuu tuohon illallishommaan.

Nythän tuo tiedetään, miksi osallistui.

Äänestä
  • Onko Usa ollut kymmeniä vuosia kaapattuna? Ainakin siellä on nyt paljastettu massiivinen valtion varojen kavaltaminen demokraattien toimesta. Virastoissa ollut koneita, joilla tekaistu olemattomia laskuja. Mm Minnesota.
    25.4 X:ssä ilmestynyt raportti virkanaisesta, joka väärensi Obaman syntymätodistuksen ja joka sattuu kuolemaan 2013 lento-onnettomuudessa, hän kuitenkin oli silminnäkijöiden mukaan vielä hengissä roikkuen meressä koneen siivestä. Hillary Clinton ja John Maccain vaativat myös nähdä Obaman syntymätodistuksen. Sitä ei näytetty. Miksi?
    Obama laittoi asia vitsiksi. Obaman kokki kuoli matalaan altaaseen. Yhteydet Epsteiniin ja "pitsagateen", jota aiemmin sanottiin "salaliittoteoriaksi"
    Myös Suomessa ollut henkivartijoiden "itsemurhia" toinen peräti kiväärillä ampui itsensä presidentin virka-asunnon kellarissa! Monta itsemurhaa..
    Kaikki "salaliitot" kääntyykin nyt tosiasioiksi..
    Jos Obama syntyi Keniassa, hänellä ei ollut oikeutta olla Usan presidentti. Kyllä siitä hyvästä voi jonkun listiäkin.

    Äänestä

Trump on ihana. Paras pressa koskaan USAssa!👍👍

Äänestä
  • Ei nyky amerikkalaiset ansaitsekaan muunlaista pressaa, kun ovat itsekin täysin pöljää kansaa.

    Äänestä

  • Muuta USA: aan kannattamaan Trumppia.

    Äänestä

Feikkiä koko juttu. Helppo on maali mutta ei se ollu tarkostuskaan..

Äänestä

Meillä tuo huijaus ymmärretään mutta Usassa tietyissä piireissä taas "sankaruus" kasvaa, ehkä maailman tyhmin kansa nykyään.

Äänestä

Videosta näkee että ennalta suunniteltu koko juttu.

Äänestä
  • Niin se on.

    Muiden on vain teeskenneltävä Trumpille, että joo tottahan sinut meinattiin taas ampua.....

    Trumpin omaa kotiteatteria, yhtä hevonpask...

    Äänestä

  • Anonyymi00012 kirjoitti:

    Niin se on.

    Muiden on vain teeskenneltävä Trumpille, että joo tottahan sinut meinattiin taas ampua.....

    Trumpin omaa kotiteatteria, yhtä hevonpask...

    Trum on aloittanut ilman oikeaa lupaa rakennuttaa Valkoisen talon yhteyteen omaa nimeään kantavaa juhlasalia. Trumpin hanke on tyrmätty ja sitä juhlasalia ei rahoiteta eikä rakenneta!

    Tänään Trump inisee, että nyt tuo hotellin juhlasali osoittautui turvattomaksi. Että kyllä hänen pitäisi se oma juhlasali saada. Läpinäkyvää.

    On yksi käykelö!

    Äänestä

  • Anonyymi00013 kirjoitti:

    Trum on aloittanut ilman oikeaa lupaa rakennuttaa Valkoisen talon yhteyteen omaa nimeään kantavaa juhlasalia. Trumpin hanke on tyrmätty ja sitä juhlasalia ei rahoiteta eikä rakenneta!

    Tänään Trump inisee, että nyt tuo hotellin juhlasali osoittautui turvattomaksi. Että kyllä hänen pitäisi se oma juhlasali saada. Läpinäkyvää.

    On yksi käykelö!

    Iltalehti kirjoittaa:

    "Turvallisuusalan opettaja Jari Stolt hämmästelee presidentin turvatoimia illallisammuskelussa.

    – Eniten hämmästyttää se, että kaveri pääsi juoksemaan turvatarkastuksen läpi ilman minkäänlaista reaktiota turvahenkilöiltä, Stolt sanoo."

    Äänestä

Todennäköisesti haki säälipisteitä.

Äänestä

Ampuja ei päässyt edes saliin missä olisi voinut ampua Trumpia.

Äänestä

Täysi ääliö koko ukko, hän ei älyä politiikasta höykäsen pöläystä, päästelee älyttömiä sammakoita suustaan joka välissä, säälittää amerikkalaiset.

Äänestä

Trump on Suomea rakastava, ihana ja luotettavin USAn pressa koskaan. I love Trump!❤❤❤

1Äänestä

Täällä meijjän oman kylän aevottomat akentit keskustelloopi oliko ähpiin akentit tehokkaeta. No olihan ne. Putleri oes jo ammuttu aekoja sitte mutta pysyttelleepi punkkerissaan.

Äänestä

Onko kukaan kysynyt itseltään, miksi vihaa Trumppia? Kun olen satavarma, että täällä kukaan ei tunne häntä.
Mistä se viha kumpuaa? Tässä nähdään median voima. Se on rummuttanut joka päivä aina negatiivista juttua Trumpista. Ei yhtään positiivista, eikö tämä ole outoa?
Milloin olette nähneet, että jonkun maan presidentti kuvataan sikana, hänen ulkonäköään arvostellaan, oranssi mies, tukkatubee, tyhmä, eikö kuulosta koulukiusaamiselta?
Voi sanoa, että globalistiporukka on kauhuissaan. Trump on heille uhka.
Mutta sitten kun Obamat ja Clintonit ym roistot Usassa pidätetään, on hauska katsoa, miten Suomen media asian selittää.
Mutta totuutta ei voi peitellä loputtomiin, kaikki tulee julki, Usassa on jo tullut, mutta Suomen media vaikenee viimeiseen asti. Myös Suomenkin päättäjien rikokset ihmisyyttä vastaan tulevat julki.

Äänestä
  • Huomaa selvevästi miten vasemmistolaenen ajattelutapa on metialla. Kun lukkee joskus svennemaan ekspressenie tae niitten iltalehtee niin sammaa suoltavat mitä meilläki.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Minkälainen söheltäjä se ampuja oli kun ampui väärää miestä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu