Kuplia vappusimassa

Anonyymi-ap

Kevennys kevään tulon kunniaksi.
Vanha vitsi, mutta nauroin vedet silmissä.

Kiroilevat lapset.
Kuusi-ja nelivuoitaat pohjalaispojat olivat huoneessaan yläkerrassa. Isoveli sanoo:"kuule me ollahan jo niin isoja että voidaan alkaa kiroilemahan" Pikkuveli nyökkää hyväksyvästi. "Nyt kun mennään keittiöön aamiaiselle, niin minä sanon jotain missä on s...a ja sinä sanot jotain jossa on v...u., sanoo isoveli.
Pojat menevät aamiaiselle. Äiti kysyy isommalta pojalta: "Mitähän sinulle saisi laittaa?" Poika vastaa"No laita vaikka niitä muroja, , s...a"
Poika lentää tuolilta lattialle ja juoksee yläkertaan, äiti kintereillään läiskien persuksille joka askelmalla. "Tuut sitten alas kun oot oppinut puhumahan ihmisiksi!"
Äiti palaa keittiöön ja kysyy nelivuotiaalta "entäs sinä?"
Nelivuotias vastaa itku kurkussa sopertaen: "En tielä, mutta en ainakaan niitä v.....n muloja ota!"

3

131

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mun vappusimassa ei ole kuplia. Rusinat vaan ajelee hissillä ylös alas.

      • Anonyymi00001

        Et vappukokolle mennytkään?


    • Tultiin juuri kokolta. Kirjoitin viestin juuri enne lähtöä. Liityimme soitukulkueseen poikkikadun kulmassa ja siitä suoraan rantaan, Asumme 250 metrin päässä rannasta ja noin 300 metriä kokoopaikasta. Upea ilma, lähes täysi kuu.Mieskuoro lauloi ja toivotti ihanan toukokuun tervetulleeksi.
      Nyt maistuisi lasi simaa :)

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Vihamielisyys naisia kohtaan on jo yllättävän suuri ongelma

      Esiintyy laajemmassa mittakaavassa, mitä vain tällä palstalla. Mistä tuo ilmiö nyt oikein johtuu, ja saa alkuvoimansa?
      Sinkut
      472
      2317
    2. Odotan sitä hetkeä

      kun nähdään taas. Tiedän, että sinäkin odotat. Kun se päivä koittaa, katseesi hakee minua. Ehkä arkailemme toisiamme väh
      Ikävä
      66
      1373
    3. Olen melko vakuuttunut

      etten tule olemaan koskaan täysin onnellinen ilman sinua. En uskonut, että näin kävisi kenenkään kanssa. Kunnes sain kok
      Ikävä
      83
      1330
    4. Leijonat Maailmanmestareita!

      Ihanaa Leijonat, ihanaa!!!
      Maailman menoa
      137
      1218
    5. Muistatko kaivattusi

      Syntymäpäivän? Päivämäärä riittää. 🌹
      Ikävä
      94
      1218
    6. Minkälaisessa asennossa

      Haluaisit kaivattusi kanssa olla?
      Ikävä
      104
      1073
    7. Postimerkki kirjeeseen ja kortiin maksaa jo 3 euroa!

      https://yle.fi/a/74-20229241 Kyllä tämä on järjetön hinta, Posti tuhoaa itsensä tällä hinnalla, täytyyhän Postin "Herro
      Maailman menoa
      133
      964
    8. Sinä siellä lähistöllä

      Tahtoisin tutustua paremmin 💫
      Ikävä
      48
      900
    9. Mulla on ikävä

      sua nainen ja niitä katseita ❤️ Lupaatko, että katseemme kohtaa taas?
      Ikävä
      47
      831
    10. Sitä saattaa vähän hölmöillä

      rakkauspäissään, jos tunteita on enemmän kuin osaa käsitellä. Alkuhölmöilyt on söpöä ja sallittavaa.
      Ikävä
      60
      780
    Aihe