Imatran siltojen turvallisuus

Siellä mietitään ratkaisuja päät vadilla. Miten olisi ihan vaan estepiikit kaiteisiin (repii vaatteet ja hidastaa kiipeilijää + esteverkot (estää lopullisen putoamisen)?Liian moni ihminen on jo kuollut kun näiltä on niin helppo hypätä impulsiivisesti:(
16288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 16

Vanhimmat

Ei leikkauksia vaan lisää rahaa ja henkilökuntaa ehkäisevään mielenterveystyöhön ja muuhunkin mielenterveystyöhön.

Äänestä
  • Juuri näin! Ongelmaa voi myös lähestyä toisestakin suunnasta.

    Äänestä

Kyllä! Mielenterveyspuoleen ehdottomasti lisää resursseja! Siellä se juurisyy on, ei sillan kaiteissa.
Aloituksessa lähinnä heitin idean, miten nämä silloiltahyppimiset saataisiin loppumaan. Mielenterveysongelmat kuitenkin ovat kaiken takana, sanomattakin selvää

Äänestä

ed. -aloittaja

Äänestä

Nostaa kaiteet pariin metriin ja natolangat päälle niin ei sieltä kukaan läpi mene ilman työkaluja. Ennalta ehkäisevään työhön pitäisi saada paljon rahaa lisää. Nuo on ihan kusessa jo nyt, kun väki on karsittu niin alas, että hoitajistakin tulee pian potilaita.

Äänestä

NATO piikkilanka-aita sillalle Eiköhän isompi hinku hypätä tokene

Äänestä

Aika kova mut toimis :D

Äänestä

Niinpä, 00005. Se hyppäämisen helppous out! Oisko aika, Kaupunki? Huhuu? Tätä on jatkunut aina

Äänestä

Ja mielenterveysongelmat alkavat olla todella huolestuttava ilmiö Imatralla, Suomessa, koko maailmalla

Äänestä

Natolanka siul o housuissas.
T:Pena

Äänestä

Moi Pena hauska kommentti :D mut tiiätsie tää on vakava asia

Äänestä

Eikös ne sillat mene kohta kiinni niin siinä hyvä ehkäisy. Toki kevari pitäs saada jostain kulkemaan ja siellä ois paremmat hyppypaikat.

Äänestä

Patotien sulun päältä voi loikata, ei kastus edes korvat tällä veden korkeudella vaikka pääedellä hyppäis.

Äänestä

Vetässöö niihi kaiteisii voltteja tarpeeks ni ei kukkaa kiipiä yli

Äänestä

Jos joku haluaa hyppiä kuolemaansa, niin se sallittakoon.

Äänestä

No onhan se hyvä että Imatra on jostain kuuluisa ?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Siellä mietitään ratkaisuja päät vadilla. Miten olisi ihan vaan estepiikit kaiteisiin (repii vaatteet ja hidastaa kiipeilijää + esteverkot (estää lopullisen putoamisen)?Liian moni ihminen on jo kuollut kun näiltä on niin helppo hypätä impulsiivisesti:(

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu