Hämähäkin purema.

Anonyymi-ap

Sain rantamökillä hämähäkin puremia, jotka tapahtui yön aikana.
Puremia oli kymmenkunta ,päälaelta silmään ulottuvalla alueella. Aluksi tuntuivat kutiavilta näpyiltä, jotka hieman turposivat. Sitten puremakohdat muuttuivat kosketusaroiksi ,lähes kivuliaiksi. Kosketusarkuus alkoi laskemaan alemmas, päättyen posken puoliväliin. Turvotus seurasi ,samaa kaavaa. Nyt reilu viikko kuluneesta, arkuus ja turvotus on lähes hävinnyt.
Puremakohdat on tulehtuneen näköiset, punaiset näppylät ,yhä edelleen. Tuntohäiriöitä on edelleen, ja joskus pistävää kipua. Puhdistin puremohtia haavan puhdistus liinoilla useaan kertaan.
Etikkaa ja vettä sekoittaen sumutin huoneen ,imuroin ja pesin hyvin sitruunaisella pesuaineella. Etikoin huonetta useita kertoja, useasti päivässä. Nyt sain alakerran lattialta kiinni, ison lähes 4cm rantahämähäkin. Myös muita pikkuhämyjä on löytynyt, joista rantahämyjä ollut yksi reilu senttinen. Nyt oireet alkavat hellittää reilun viikon jälkee. Onko muilla mitään vastaavaa kokemusta ??
Kuulisin mielelläni vastaavuuksista.

0

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Taas uusi PS:n rasismiKOHU!

        Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
        Maailman menoa
        436
        906
      2. 56
        569
      3. Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!

        Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o
        Ikävä
        157
        550
      4. Pitääkö minun pyytää

        Itse itseni sinun luo tällä viikolla vai tajuatko itse pyytää ??
        Ikävä
        51
        545
      5. Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.

        Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä
        Maailman menoa
        164
        527
      6. Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo

        Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.
        Maailman menoa
        218
        496
      7. Tiedätkö mitä mies

        Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut
        Ikävä
        20
        436
      8. Naisten liian suuret vaatimukset?

        Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
        Sinkut
        90
        424
      9. Katotaan miten jaksat tätä

        Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.
        Ikävä
        63
        418
      10. Se siitä sitten

        Hyvin lyhyt oli loppuelämä, kun ei suhde ehtinyt edes alkaa ennen, kuin päätit lopettaa. Nauti olostasi sitten.
        Ikävä
        22
        410
      Aihe