Tie merkintä maalaus

Myhästy tie merkintä maalarit.Kuhmon nuoriso ehti revittämällä mustamaalata Jämäksen ja kaupungin välin.jälkien päästä taitaa löytyä auto purkaamo.
9401
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Ilimota immoskalle

Äänestä

Missä täällä on autopurkaamo?

Äänestä

Eipä Kuhmossa ole poliisia..

Äänestä

Tiemerkintämaalaus on yhdyssana. Samoin automaalaamo.

Äänestä
  • Myös autopurkaamo on yhdyssana.

    Äänestä

  • Anonyymi00005 kirjoitti:

    Myös autopurkaamo on yhdyssana.

    Niin, miksi tänne kirjoittavat pösilöt, joilla ei ole koulusivistys kohdallaan?

    Äänestä

Siksi että pääset arvostelemaan..

Äänestä
  • Hyvä on arvostella, kun tietää olevansa oikeassa. Eikä tarvitse tuskailla mahdollisten kielioppivirheiden varalta.

    Äänestä

Ei näillä sivuilla täyspäiset notku..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Myhästy tie merkintä maalarit.Kuhmon nuoriso ehti revittämällä mustamaalata Jämäksen ja kaupungin välin.jälkien päästä taitaa löytyä auto purkaamo.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu