Onko Jumalasta seuraavalla oikeus vääntää sellaisia muovisia, tehtaalla laitetulla suojilla, jotka suojaa ettei sinne pääse paskaa. Kun ne vääntää niin kyllähän alkaa menemään paskaa, joka ruostuttaa. Niin no saahan sen sitten laittaa hylsyyn. Työllistävä vaikutus. Kun sitten paukutellaa taltalla. Että hupsista. Käyhän hitsaamassa ja tuu sitten uudelleen. Tai sitten ukkoni valehtelee, ja se on väännelly ne, että on niin kateellinen ja pitää saada autoni huonoon kuntoon. Kun en ole ollu aina kahtomassa mitä se puuhaa.
Katsastus.
53
1751
Vastaukset
- Anonyymi00001
Sairasta. Laita ukkosi vaihtoon.
- Anonyymi00002
Tuommonen ukko on laitettava taipaleelle…hopi hopi
- Anonyymi00003
No onneksi on mahdollista käyttää autoa katsastamassa vastaisuudessa muuallakin kun tällä kylällä. Esim, Kajaanissa.
- Anonyymi00037
Mikä ihme paikka se katsastus oikein on?
Minä en ole 25 vuoteen pitänyt autoa niin kauan että se pitäisi viedä jonnekkin katsastukseen.
- Anonyymi00005
Mikähän oli niin pahaa että poistettu keskustelu 🤔
- Anonyymi00006
Varmaan ollut kaikki tietävä ja kaukaa viisas.🤭
- Anonyymi00007
Jätä se sika!
- Anonyymi00008
Jätä se sika sanon myös minä. Ei katsurit niitä autoja riko vaan tekevät työnsä eli varmistavat, että auto on turvallinen.
- Anonyymi00009
Alotuksesta ei saa mitään tolokkuu, tee uusi avaus selvinpäin, nyt ei oikee aukee tuo sinun asiasi.
- Anonyymi00013
Sinä taidat olla keskellä päivää kännissä. Kun et osaa lukea.
- Anonyymi00017
Anonyymi00013 kirjoitti:
Sinä taidat olla keskellä päivää kännissä. Kun et osaa lukea.
Ulosantisi on todella heikkoa, vaivaako lukihäiriö?
- Anonyymi00019
Anonyymi00017 kirjoitti:
Ulosantisi on todella heikkoa, vaivaako lukihäiriö?
Sinulla vaivaa eturauhas oireet.😂
- Anonyymi00011
Oletko jo lopettanut piIIun antamisen ukolleis?
- Anonyymi00012
Oletko sinä käynyt vieraissa.
- Anonyymi00014
Anonyymi00012 kirjoitti:
Oletko sinä käynyt vieraissa.
Taidat olla. Niin ne pikku linnut laulaa.
- Anonyymi00015
Siinä taas yks kevätauringon herättämä peikko huutelemassa
- Anonyymi00022
Anonyymi00015 kirjoitti:
Siinä taas yks kevätauringon herättämä peikko huutelemassa
Miksi sinulla meni herne nenuun. Oletko kenties samanlainen joutu ukko .
- Anonyymi00026
Ja kannattaa samalla lopettaa ruuan keittämisen/ laittamisen. Ja antaa pureskella kynsiään. Jos on niin kädetön ettei osaa itse kokata.
- Anonyymi00034
Tiesittekö että ylläpitäjä on latvasta laho ja suosii mamuja.
- Anonyymi00040
Anonyymi00034 kirjoitti:
Tiesittekö että ylläpitäjä on latvasta laho ja suosii mamuja.
Kyllä tiesin, suosii myös mustalaisia ja muita yhteiskunnan elättämiä "luusereita".
- Anonyymi00043
Anonyymi00012 kirjoitti:
Oletko sinä käynyt vieraissa.
mitä pahaa siinä on vaikka käykin vieraissa
- Anonyymi00044
Anonyymi00043 kirjoitti:
mitä pahaa siinä on vaikka käykin vieraissa
Oletpa pöljä jos et tuota tiedä. Toivottavasti jäät kiinni, kun käyt vieraissa. Etkä saa keneltäkään 🤪
- Anonyymi00016
Se nyt on normaalia että tehtaan maali/massa päällä ja tökkivät raudalla pois semmoisen kumi plommin..yleensä on takana helma koteloissa.. varsinkin ranskalainen auto merkki..sitten menee hitsuu hommaksi..ja siitä vierestä se alkaa kyllä muutenkin lahomaan kun väärin tehty tehtaalla ruoste suojaus..pelti hikoaa ja ruostuu..
- Anonyymi00020
En usko. Vaikka ei uskon asia olekkaan.
- Anonyymi00028
Siitä alkaa olla 50 vuotta kun ranskalaiset keksivät sinkityn pellin ja niiden autot lakkasi ruostumasta.
- Anonyymi00036
Toyotat varsinkin
- Anonyymi00038
Anonyymi00036 kirjoitti:
Toyotat varsinkin
Tojotat oli vuoteen -81 asti sinkkipeltiä van sen jälkeen ei ja alkovat olla ruostuvaisia koriltansa.
- Anonyymi00018
Onko Jeesus väännellyt muoveja?
- Anonyymi00021
Sinunhan se pitäs tietää.
- Anonyymi00027
Anonyymi00021 kirjoitti:
Sinunhan se pitäs tietää.
Etkö tiedä kuka on Jumalasta seuraava?
- Anonyymi00031
Anonyymi00027 kirjoitti:
Etkö tiedä kuka on Jumalasta seuraava?
Et sinä ainakaan. On hirveä viesti kun kolme kertaa poistettu.
- Anonyymi00024
Taitaa olla maahatuojan virityksiä ne muovit, yleensä jossain helmakotelon reunoissa tai alla. Jos auto on yli 5v vanha, kyllä siellä suola ja kura pehmittää huomaamatta pellin.
- Anonyymi00025
Mitä muuta kirkonkylälle kuuluu?
- Anonyymi00035
Mikan täytyy opetella olla nöyrä. Vaimo opettaa jos ei ole nöyrä.
- Anonyymi00039
Kuhmossa oli aikanaan tosi paskamaisia katastusmiehiä. Oikeastaan sen luontosia, joille ei pitäisi antaa missään nimessä mitään valtaa ihmisten asioihin.
Yksi niistä jäi eläkkeelle, toisen ajovat Kajaaniin ja kolomas nuorempi polovi aiheutti sen, ettei enää ole siellä katsastusasema toiminnassa kun tuli valinnanvapaus. Tämä teille suomussalmelaisille varottavana esimerkkinä siitä, miten kaikki tuhoutuu jos valta annetaan vääränluonteiselle henkilölle, niin ku Trumpille ameriikassa.- Anonyymi00042
Mitenkäs on Suomussalmella ? Onko hankalat katsastus-henkilöt nykyään?
Ennen muinoin oli eräs, joka todellakin luuli olevansa kaikkivaltias. - Anonyymi00045
Kiitos esimerkistä! Meillä täällä Suomussalmen seurakunnassa toimii juuri kuvaamasi kaltainen henkilö.
- Anonyymi00041
Tuskin siellä annetaan turhia korjauskehoituksia .
- Anonyymi00046
Ei anneta, mutta kaikki tuhoutuu, kun valta on annettu vääränluontoiselle henkilölle ja se tuho on jo nyt nähtävissä Suomussalmen Härkökankaan hautausmaalla.
- Anonyymi00053
Led polttimoistakin itkevät!!
- Anonyymi00047
S-salmella homma toimii hienosti varmasti vikaa jos hylky . Joka joutu ko toimenpiteeseen 70 ja vielä 80 luvullakin voi perustellusti olla toista mieltä.
- Anonyymi00050
Olen samaa mieltä. Erittäin ammattitsitoisesti hoitavat hommansa ja jos tulee hylsy, turha siinä on katsastajaa syyttää. Kyllä se vika on silloin autossa.
- Anonyymi00060
Anonyymi00050 kirjoitti:
Olen samaa mieltä. Erittäin ammattitsitoisesti hoitavat hommansa ja jos tulee hylsy, turha siinä on katsastajaa syyttää. Kyllä se vika on silloin autossa.
Ei oo huollettu autoja niin turha kitistä että pomppaa katsastuksessa.
- Anonyymi00061
Anonyymi00060 kirjoitti:
Ei oo huollettu autoja niin turha kitistä että pomppaa katsastuksessa.
Ei niitä tarvi huoltaa. Sen kun ajaa vaan.
- Anonyymi00048
Kyllä on nykynuorisolta tavat löystyneet. Ennen sentään uskottiin viinakaupan myyjään ja mutterinpuristelijaan (oliko se pahin Puheloinen vai mikä). Nyt on kyllä Kainulaisen paikka SAD-60 https://www.youtube.com/watch?v=_OCBXAB6S0o
- Anonyymi00051
Ehkä sitten on parempi, että ko. autoilijan auto hajoaa matkalla ja pyörån tukirakenteet hajoaa täysin väljyyden takia, niin voi syyttää katsastajaa kun ei löytänyt mitäån vikaa autosta.
- Anonyymi00052
Oliko muuta.
- Anonyymi00054
Kyllä jokainen "täysjärkinen" autoilija pitää autonsa teknisesti kunnossa, katsastusten välissäkin ,eikä ainoastaan katsastuspäivänä.
- Anonyymi00055
Mitä vielä. Kerro kaikki mikä mieltäsi painaa.
- Anonyymi00056
En ainakaan minä pidä. Kuten Ruonansuun laulussa todettiin niin renkaita vaihdellaan ennen katasastusta. Meillä volkkareitten välillä.
- Anonyymi00057
Sinä et taida olla "täysjärkinen".
- Anonyymi00058
Anonyymi00055 kirjoitti:
Mitä vielä. Kerro kaikki mikä mieltäsi painaa.
Turhanpäiväiset valittajat ja sosiaalipummit ,sainpahan sanottua,nyt helpotti.
- Anonyymi00059
Anonyymi00058 kirjoitti:
Turhanpäiväiset valittajat ja sosiaalipummit ,sainpahan sanottua,nyt helpotti.
Kerro lisää itsestäsi.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Voisin jopa maksaa että saisin nähdä sut mies
Miten helvetissä joku voi olla tollanen kotihiiri. Edes mä en ole noin paha ku sä! Miten sua voi ikinä edes nähdä ?591164Tumman vihreä mercedes
Mikä se on tuo kylää ympäri ajava vihreä mercedes, takakontti tärisee kuin hullu ja välillä kylän juoppojakin kuskailee,11840Miksi tällainen pelottaa ja aiheuttaa joillakin ärtymystä?
"Sitoudun ystävien ja kollegoiden kanssa puuttumaan seksistisiin vitseihin ja vähättelyyn. Sanon ääneen, kun jokin ei ol75785- 53624
Käyttäkää kumia kajaanilaisten naisten kanssa
Elkää ottako riskiä ilman kumia kun saattaa käydä niin että sinusta tuleekin isä lapselle ja elättäjä molemmille.83603Pakkomielle
Tahdon pyytää anteeksi, että olen kaivannut sinua kaikki nämä vuodet ja olet ollut minulle pakkomielle. Nyt on aika pääs45532Tunnusmerkkejä Kaivatulle
Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt33527Oletko nainen enää täällä?
En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv36524Hurmasit sitten minut
kauneudellasi nainen ja kun sait minut rakastumaan itseesi muutuit ihan porsaaksi etkä välitä vartalostasi enää yhtään.43503Tietysti olen varovainen,
ei kaikki ole pelkkää epävarmuutta. En halua sotkea mitään, enkä aiheuttaa kenellekään hankaluuksia. Ja luulen että ehkä40487