Niin, kuka uskaltaa ostaa lentoja, kun polttoainepulaan vedoten uhataan kevään ja kesän mittaan perua lentoja kertomatta mitä aiotaan perua ja vieläpä niin, että on muka force majeur, kun johtuu sodan aiheuttamasta polttoainepulasta? Force majeur taas tarkoittaa, ettei mikään lentoyhtiön turva tai ehkä edes matkavakuutus muka korvaisi. Tosiasiassahan tiettävästi kyse ei ole oikeasta polttoainepulasta vaan halvan polttoaineen pulasta.
Meneekö lennot kaupaksi kun lentoyhtiöt uhkaavat perua lentoja force majeure
Anonyymi-ap
0
197
Luetuimmat keskustelut
- 362052
- 41640
- 40603
- 42480
- 62472
Naurettavia provoja ja lavastuksia täällä
Saa olla aika harhainen jos uskoo juttuja täällä faktoina 😆😆😆 ihmiset matkii toisia jne60470- 45460
Pientä pintaremonttia
Mistä löytää kirves sähkö putkimiestä tai lasin asentajaa rässä hyrynsalmen pitäjässä, kun eiole puhelinluetteloa eikä k14433T.h tuomio
Onko tämä lainvoimainen vai onko tästä valitettu? Mitenhän on mennyt linnassa joko pehmennyt pää täysin6427Mikko Leppilampi loi TTK:ssa ankaran tavan - Jatkaako Veronica Verho haastavaa perinnettä?
Suorien lähetysten juontaminen vaatii rautaista ammattitaitoa ja kovaa työtä. Tanssii Tähtien Kanssa -ohjelmassa on näh21414