Vara-sertin syvin olemus?

Niin suunähän se tuli. Tarkoitus? Yms?
1216
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Jos SERTin saanut koira ei jostain syystä voikkaan vastaanottaa sitä (esim.ilmoitettu väärään luokkaan yms.) niin se SERTi siirtyy VARA-SerTin saaneelle muuten siitä ei ole mitään hyötyä ei auta vaikka sinulla olisi kolme VARA-SERTiä niin ei se muutu miksikään, mutta tietääpä että koiralla olisi mahdollisuudet joskus sitten siihen ihka aitoon SERTiinkin ja siitäkin saa olla ylpeä ja laittaa muiden palkintojen sekaan sen ruusukkeen :)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Lilli kirjoitti:

Niin suunähän se tuli. Tarkoitus? Yms?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu