Tesla on johtava merkki

Nimittäin hylkäyksissä katsastustilastoissa 3 vuotiaina hylkyyn 60 %, 6 vuotiaana 50 %.
31487
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 31

Vanhimmat

Teslat kuitenkin liikkuu, toisin kuin Lahden kaupungin hommaama sähköbussi joka huilaa tyhjänpanttina koska voima ei riitä nousemaan ylämäkiä, hinta780 000€.😩

Äänestä
  • Tuohan on vihreiden märkäuni, ajoneuvo jolla ei voi ajaa.

    Äänestä

MAGA !

Äänestä

Taksissa on 800t. ajettuja Tesloja alkuperäisellä akulla. Alkupään Tesloissa oli alimitoitettuja niveliä, jotka ei kestäneet hirveitä tehoja. Kun huolto-ohjelmaa ei ole, niin katsastuksessa sitten tulee hylkyjä.
Tesla on kuitenkin hyvä pikkuruokainen sähköauto.

Äänestä
  • Tuskin 2022 valmistetut Teslat ovat alkupään autoja.

    Äänestä

Ota velka osta Telsa
Telsa loppuu ennemmin kuin velka 🤠

Äänestä

Bemareita palaa kuin juhannuskokkoja.

Äänestä

Kun sähköauto oli hakusessa niin missään nimessä siinä ei saanut lukea Tesla.
Kun katsotte nettiauton myyntitilastosta Teslan hintoja, niin moni vaihtaja / myyjä
on pettynyt hintaan katkerasti.
Ko auton hinnanpudotus on hirmuinen.
Jo ensi katsastuksessa hylätään yli puolet niistä, kun esim. saksalaisista sähköautoista vastaava on 0-2 %.

Äänestä
  • Niitä korjataankn korjaamolla 30tkm välein.

    Äänestä

Itse olen hankkimassa uusimman Mercedes-Benz GLC:n täyssähkömallin.
Uskon, että tulen olemaan tyytyväinen hankintaani.

1Äänestä
  • Tottakai. Mersuu pitää olla niin on hyvä kulissi naapureille.

    Äänestä

  • Minulla on tuo 2025 malli, pääosin olen ollut kohtuu tyytyväinen.

    Äänestä

  • Anonyymi00011 kirjoitti:

    Minulla on tuo 2025 malli, pääosin olen ollut kohtuu tyytyväinen.

    Älä hätäile, ehdit vielä maksaa kalliisti korjauksista...

    Äänestä

  • Anonyymi00020 kirjoitti:

    Älä hätäile, ehdit vielä maksaa kalliisti korjauksista...

    Tuskin, kaksi vuotta max, sitten vaihto uuteen.

    Äänestä

Aika moni muu merkki hajoaa sitten ihan oikeasti ja kalliisti. Teslassa muutama pusla tai tukivarsi, kustannukset satasia.

1Äänestä
  • Maalipinnan laatu sysisurkea ja sitä ei korjata satasilla.

    Äänestä

  • Jos on vain satasia niin Tesla kuskit ovat sitten tavallista tyhmempiä kun eivät tätä jo vuosia tiedossa ollutta nivelvikaa korjauta ennen katsastusta vaan maksavat tieten tahtoan uusintakatsastuksen.

    Äänestä

  • Anonyymi00014 kirjoitti:

    Maalipinnan laatu sysisurkea ja sitä ei korjata satasilla.

    Maali kuin maali, en ole kuullut kenenkään maalauttaneen uusiksi. Auto se vain on.

    Äänestä

  • Anonyymi00023 kirjoitti:

    Maali kuin maali, en ole kuullut kenenkään maalauttaneen uusiksi. Auto se vain on.

    Maali kuin maali! 🤣 Eiköhän sen tehtävä ole myös suojata osia, eihän niitä juurikaan ole maalattu uudestaan koska se maksaa 3000-4000€, valmistaja ei tietenkään ole myöntänyt maalivikoja.

    Äänestä

tesla on tätä nykyä sellainen kansanauto, kuten lada ja volkkari aikoinaan. Kaksi viimeksi mainuttua sentään toimivat koko lailla hyvin ensimmäiseen verrattuna. Ja niillä pystyi/ uskalsi ajaa kuoppaisillakin teillä.

Jos pitäisi luetella autot, joita en edes ilmatteeksi ottaisi niin:

- usalaiset
- ranskalaiset
- bmw
- mercedes
- kiinalaiset

Äänestä
  • Osuit naulan kantaan.

    Äänestä

  • Oletko ajanut koko elämäsi Toyotalla?

    Äänestä

  • Anonyymi00018 kirjoitti:

    Oletko ajanut koko elämäsi Toyotalla?

    Kukaan ei ole koskaan ajanut millään merkillä koko elämäänsä koska kortin saa vasta poikkeusluvallakin 17 vuotiaana.

    Äänestä

  • Anonyymi00019 kirjoitti:

    Kukaan ei ole koskaan ajanut millään merkillä koko elämäänsä koska kortin saa vasta poikkeusluvallakin 17 vuotiaana.

    Mokomakin saivartelija. Sanotaan nyt sitten vaikka siitä asti kun olet ensimmäisen autosi saanut irti? Keksi siitäkin jotakin "hauskaa"...

    Äänestä

  • Anonyymi00024 kirjoitti:

    Mokomakin saivartelija. Sanotaan nyt sitten vaikka siitä asti kun olet ensimmäisen autosi saanut irti? Keksi siitäkin jotakin "hauskaa"...

    😇 Minulla ei ole koskaan auto jäänyt jumiin eli ei ole pitänyt myöskään irroittaa mistään.

    Äänestä

Minkälainen ihminen ostaa teslan,onko ees täyspäinene?

Äänestä
  • On niillä pää täynnä sitä ihteään.

    Äänestä

Tämäkin viestiketju on koonnut Suomussalmen älyköt yhteen, sekä todistaen myös heidän korkeinta tasoa edustavaa henkistä kehitystään. Eipä ihme että muut kunnast ovat kateellisia Suomussalmelle! On se vaan niin uskomaton kykykunta 🤠

5Äänestä
  • Taidat olla Teslan omistaja ! 🤣🤣🤣

    Äänestä

Bemari palojen syy on selvinnyt ilmoitti Trafi, koska vilkkua ei käytetä niin sähköä kerääntyy niin paljon että tulipalo on väistämätön.

Äänestä

Voehan Elon Musk.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Nimittäin hylkäyksissä katsastustilastoissa 3 vuotiaina hylkyyn 60 %, 6 vuotiaana 50 %.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu