Suomen Master Chef kilpailu EPÄREHELLINESET VALINNAT.

Anonyymi-ap

Tänään 17.5-26 TVssä näkynyt Suomen master Chef kilpailu on kyllä täysin HANURISTA. Koko ajan on SUOSITTU lihavaa kaljupäistä miestä siitäkin huolimatta, vaikka on täysin epäonnistunut ruuan laitossa. Toinen on tämä silmälasipäinen nainen joka tänään valittiin parhaaksi, joka ei varmastikaan sitä ollut. NÄITÄ KAHTA KOKKAAJAA ON KOKO AJAN SUOSITTU, VAIKKA OVAT EPÄONNISTUNEET. On ilmeisesti valittu omia sukulaisia ja valitaan hyviksi, vaikka eivät ole muita parempia. Tänään parhaanaksi valitun naisen jälkiruoka oli kuin olisi ollut koiran oksennus tai ripulikakka rysäytetty lautaselle, mutta sitä kehuttiin. ENSINNÄKIN KUN MAKUASIOIDEN PERUSDTEELLA TUOMITAAN, EI OLE OIKEIN.TÄYSIN hanurista ohjelma ja tuomarit. Tämä leukava nainenkin kehuu kuinka hän on ulkomailla ollut ravintolassa. EN JSKO ETTÄ OLISI OLLUT RUOKIA LAITTAMASSA. SINNE EI SUOMALAISET VELLI KEITTÄJÄT PÄÄSE KUNNOLLISIIN RAVINTOLOIHIN KAIKKIALLA MUUALLA ULKOMAILLA ON KORKEATASOISET RUOKAKULTTUURIT, JOTEN TURHA KEHUSKELLA. Siivoojiahan aina ovat ottaneet Suomesta. Tuollaiset ohjelmat pitäisi kieltää . Näiden kahden kokin tekemiä ruokia olen yrittänyt syödä, mutta mauttomina jäänyt syömättä. Ei pitäisi muita arvostella . Hävetkää.

3

124

    Vastaukset 3

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Eihän tuohon niin vakavasti kannata suhtautua. Makuasioita.

      Minua kiusaa tuossa ohjelmassa se tavaton hävikki, ruokaa menee sumeilematta roskiin. Esimerkiksi otetaan kokonainen kookas kala ja lautaselle päätyy pieni hifistelty kökkö. Muutenkin hukkaprosentti iso.

    • Anonyymi00002

      Huvittavaa kun tämä amatööri Pimiä arvostelee ruokia vaikka ei ole mitään koulutusta vaan ihan tavallinen kotikokki😄 Tämä on kokin ammatin aliarvioimista.
      Monet lopettivat tämän ohjelman katsomisen!

    • Anonyymi00003

      https://www.seiska.fi/kotimaa/vahemman-hiekkaa-vagn-sinulle-hirvea-alamolo-vappu-pimian-sampylakuvasta/968827

      Pimiän tekemisiin ei saa sanoa mitään muuta kuin kehua, kehua, kehua ja ylistää. Pimiä itse saa arvostella mitä törkeimmällä tavalla julkisesti jopa täysin tuntematonta ihmistä.
      Eikä ole pyytänyt anteeksi eikä ole palauttanut niitä 100.000 euroa, vaikka rikkauksiaan kehuu joka haastattelussa. Ei missään tapauksessa sovi mihinkään televiso-ohjelmaan riekkumaan.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä hänessä

      Saa sut kuumaksi?
      Ikävä
      85
      1401
    2. Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmella

      Henkilöauto ajoi puuhun Suomussalmen torin laitamilla. Poliisi epäilee tutkivansa tapausta. Silminnäkijä
      Suomussalmi
      36
      1111
    3. Kattoikkuna puuttui - vai puuttuiko sittenkään?

      Tönölään ei saatu mökkejä, kun kattoikkunasta oli pula. Näyttää konkurssihakemus tulleen kuitenkin 31.8., joten kattoikk
      Kuhmo
      20
      883
    4. Petteri A-studiossa: "Ihmiset ovat alkaneet saada töitä" ..mitä vitt..

      Missä todellisuudessa toi Orpo oikein elää, Suomen työttömyys 2000-luvun ja EU/OECD-maiden korkein tuplat niiden keskita
      Maailman menoa
      154
      725
    5. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      13
      710
    6. Hei sinä nainen

      Haluaisin koko ajan olla kiinni sinussa😟❤️❤️
      Ikävä
      46
      669
    7. Nythän todellisuus on kuitenkin se

      että miehen täytyy tehdä miehen työ. Olla mies. Naisen täytyy tehdä naisen työ. Olla nainen. Voimme puhua pehmeitä ja
      Sinkut
      195
      659
    8. Kuka oli kuskina

      Volvo suistunut päin koivua torin laidalla? Oliko vauhtia liikaa vai sairaskohtaus vai humala?
      Suomussalmi
      13
      647
    9. Onko kaivattusi

      hyvä ihminen? Kerro
      Ikävä
      33
      570
    10. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      39
      558
    Aihe