Postin uusi logistiikkakeskus

Anonyymi-ap

Vuonna 2024 Hämeenlinnassa hehkutettiin Postin tonttivarausta Moreeniin uudelle isolle logistiikkakeskukselle. Viime vuonna Posti ilmoitti vielä harkitsevansa ylipäätään koko hanketta ja eritoten sen kokoa ja käyttötarkoitusta. Nyt tonttivaraus on päättymässä tämän kuun lopussa ja on mahdollista, että hanke jää kokonaan toteutumatta. No, jotain sentään on tapahtunut, sillä Tiiriön Citymarkettiin on tiettävästi ilmestynyt Postin pakettiautomaatti.

4

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001
      UUSI

      Palstan tiedottaja kertoo Hämeen Sanomista lukemiansa uutisia tänne meillekin. Kiitos sillä me täällä emme lue lehtiä ja uutispimennossa ollaan.

    • Anonyymi00002
      UUSI

      Avaaja perziikki iloitsee. Vähä sairasta

    • Anonyymi00003
      UUSI

      Hitto jos uuteen moreeniin ei tulekaan mitään.

    • Anonyymi00004
      UUSI

      Ainakin ramppeja rakennetaan suurella PÖHINÄLLÄ!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Veroaste on Suomessa viitisen prosenttiyksikköä liian matala

      Veropohjaa on rapautettu käytännössä koko kulunut vuosituhat, jonka vuoksi valtion menoja on jouduttu rahoittamaan velka
      Maailman menoa
      88
      2513
    2. Tiedän satavarmasti ettet tule koskaan

      Uskaltamaan mitään. Ei me tulla edes näkemään koskaan.
      Ikävä
      67
      1465
    3. Kyläkauppias ajoi kännissä töistä kotiin

      Ei edes kallis auto estä humalassa ajamista, vaikka luulisi alkolukko olevan sellaisessa jo vakiovarusteena. https://ww
      Maailman menoa
      83
      1391
    4. EU komissio - EU-elpymisrahoja voidaan käyttää TILAPÄISESTI väärin!

      Espanja ohjasi miljardeja euroja – Nyt EU-komissio teki yllättävän paljastuksen Skandaaliksi noussut Espanjan EU-rahoje
      Maailman menoa
      12
      1206
    5. Miks me oikein

      Rakastuttiin vaikka kaikki on mahdotonta?
      Ikävä
      81
      933
    6. Kiitos upeasta palvelusta kukkamyyjä

      Kiitos sinulle upea kaunis kukkamyyjä Kuhmon torilla 🌹 Upea iloinen asenteesi ja kaunis hymysi pelasti päiväni ❤️ Jäi
      Kuhmo
      19
      910
    7. Ratikka Turkuun

      Ei hyvä. Ja syy on siinä , kukaan ei osaa suunnitella oikeaa reittiä. Pitää huomioide, kiskoja sijaintia ei voi muutta
      Turku
      102
      791
    8. Miehet trikoissaan

      On se kauhian näkköistä, kun miehet tiukossa trikkoissa juoksentelloo ja mulukku paestaa trikkoijjen läpi. Kahtokkee pe
      Suomussalmi
      34
      785
    9. Nainen, mikset lähetä

      miehelle viestiä? Tiedän, että sulla on asiaa ja kysyttävää.
      Ikävä
      54
      783
    10. Rakastan sinua

      Yhä.
      Ikävä
      30
      706
    Aihe