Millon pikavippei noin 15 000 egee. Voiko joku taho maksaa mun velat et pääsisin niistä eroon..onko jotaki keinoo esim kela tai Sossu vai mikä?
Vastaukset 5
- Anonyymi00002
Ei velkoja tarvitse maksaa takaisin. Ite en oo ikinä mitään maksanut.
- Anonyymi00003
Aivan..tota mä kans mietin et jos ei o vara maksa niin ei sitä oo eli jonkun muun täytyy maksaa velat tai ne vaan annetaan anteeks.
- Anonyymi00006
Eikö viranomaiset yritäneet laitta,tätä isotuloista,veloista istumaan vankilaan.
Velalisella oli vain liia suuret tulot,olisi veloista istuminen tulleet liian kaliiksi valtiolle
vankilapäiväeurojen muodossa.Jostain luin että yhdyskuntapalvelu vähentää työtömyyttä 9€/päivä euroin. - Anonyymi00007
Jos oot söötti mimmi niin sovitellaan ?
- Anonyymi00008
Puuilosta naru, tukeva oksa ja velat on kuitattu.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Herkkyydestä
Toisessa ketjussa toivottiin keskustelua herkkyydestä. Aloitan omalla näkemykselläni. Mielestäni herkät ihmiset ovat l2931005Arvaako kukaan?
"Humalojalla metalliromun keräyspaikalla on kulkenut pitkin kevättä ja kesää joku henkilö, joka on vienyt sieltä kymmeni58793- 65718
- 67681
Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta
Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et39648- 57624
Olen kiinnostunut sinusta, en seksistä
Vihjailuja toiseen suuntaan on tullut niin paljon, että asia on korjattava. En näe sinua esineenä, vaan hienona persoona33546- 42541
- 40495
- 48487