miten voi!

moi!
miten saa uuden kaupunkin ensimmäises simssis!!
3295
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

.... siis tarkoitatko, että pystyisit vaihtamaan kaupunkia tyhjään ja palata sitten takaisin vanhaan, kun kiinostaa?

Ei onnistu ykkösessä, mutta jo livin it upissa onnistuu, mutta jos tarkoitit, että mitenkä voi aloittaa pelin alusta (siis kaupunki menee niinkuin ekalla kerralla) niin sun täytyy unistalloida se peli ja installoida sitten.

Äänestä
  • En voi tarkistaa, koska mulla on jo kaikki lisäosat asennettuina, mutta kai perusosassakin onnistuu pelaamaan useampia naapurustoja, jos niitä luo manuaalisesti, ja vaihtaa vaan kansion nimeä ennen kuin aloittaa pelin.

    Eli kopioi se naapurustokansio ja luo kopiosta uusi kansio eri nimellä. Sitten vaan vaihdat kansion nimeä aina sen mukaan, mitä naapurustoa haluat pelata. Pitäisi toimia.

    Äänestä

Jos sä tarkotat sellasta uutta asuinaluetta, missä on uusia tontteja niin ei mitenkään. Niitä tulee sitten lisää jos ostat jonku lisäosan (livin' it up yms...) sun tieskalle

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mä kirjoitti:

moi!
miten saa uuden kaupunkin ensimmäises simssis!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu