kertokaa viisaammat...

että varaanko huomenna lääkäri ajan vai gynegologin ajan?kun nyt pari päivää tullu rusehtavaa vuotoa... menkat oli vasta viikko sitten...voisko johtua pillereistä tuo tuhru vuoto?sitä ei tule paljon mut kuitenkin...kertokaa miten teen..
2275
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

mutta ehkä vanhempana,mene ensin lääkärille ottaa kohdusta lima näytteitä jospa vaikka emätintulehdus jota ensin epäilisin.

Äänestä

Itselläni sama vaiva ollut pari viikkoa. Kävin perjantaina lääkärissä. Omat hormoonit kuulemma jylläävät läpi ja sain uusia pillereitä. Nyt vaan odotellaan "oikeita" kukautisia ja vuoto varmaan kestää sinne asti. Kivaa, etenkin näillä kesällä. Mutta onneksi ei ollut mistään vakavasta kyse.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


äippeliini kirjoitti:

että varaanko huomenna lääkäri ajan vai gynegologin ajan?kun nyt pari päivää tullu rusehtavaa vuotoa... menkat oli vasta viikko sitten...voisko johtua pillereistä tuo tuhru vuoto?sitä ei tule paljon mut kuitenkin...kertokaa miten teen..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu