onko olemassa...

800 mb CD:tä oon kuullu sellasta juttua et sellasia ois mut en ole nähny ikinä.

Tiedän että on olemassa 1,3 gt cd:t mut ne vaatii oman cd aseman johon ei oo varaa ainakaan vielä mutta tosiaan että onko noita olemassa?

Mutta miten voin polttaa 752 mb kokosen tiedoston cd jos sellasia cd:t ei oo?
5263
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

...olemassa, mutta ovat äärimmäisen harvinaisia eivätkä välttämättä kaikissa RW-asemissa toimi.

Tsekkaa www.verkkokauppa.com ja sieltä "CD-R/RW-MEDIAT". (790 MB levyjä.)

752 MB saa tietenkin poltettua jakamalla tiedoston kahteen osaan. Ei se sen vaikeampaa ole.

Äänestä
  • peli cd kahtee osaan en usko...ja miten sekin sitten tehdään..?? ku poltetttava tiedosto ois bin/cue ja pelin nimeähän ei mainita..

    Mahtaa maksaa nuo cd sievosen summan.

    Äänestä

Jos toi on cd-image (bin/cue tosiaan) voit kyllä polttaa sen 700mb cd:lle, ehkä jopa 650mb ceedeelle. Ite poltin 720mb kokosen cd-imagen 650mb seedeelle ja tilaa jäi vielä 20megaa eli se tieto on isommassa koossa cd-imagessa.

Äänestä
  • Mä oon tarkastanut *.ISO ja *.BIN tiedostojen (imagen)todellisen koon isbuster nimisellä ohjelmalla. Eli on ihan totta että jos imagen koko on yli 700Mb, sen voi silti polttaa 700Mb CD:lle, ehkäpä jopa 650Mb:llekin...

    Äänestä

  • niin hassua kuin onkin niin tarkistin sen todellisen koon Daemon toolilla joka kaikkien kannattas hommaa..ilmaneki viel..

    mut niin hassua niin se mahtu 650mt cd:lle ja helposti ja kyseella oli erittäin hyvä peli jota oottanu kieli pitkäl ..mut noin sitä käy kun olettaa heti, kaikki pitäs aina tarkistaa mut ei aina jaksa..mut kiitti kummistikki. Ja must Iso busteria parempi on Win image mut noit parempi on DAemon tool ku sil voi tehä paljo muutaki.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Mr.Wizard kirjoitti:

800 mb CD:tä oon kuullu sellasta juttua et sellasia ois mut en ole nähny ikinä.

Tiedän että on olemassa 1,3 gt cd:t mut ne vaatii oman cd aseman johon ei oo varaa ainakaan vielä mutta tosiaan että onko noita olemassa?

Mutta miten voin polttaa 752 mb kokosen tiedoston cd jos sellasia cd:t ei oo?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu