Ihan hiton hienoa

Örveltämistä, kännikalojen mylvintää ja musiikin jumputusta - siitä on maaseudun rauha tehty. Muista asukkaista ei välitetä - joka helkkarin vkonloppu ja kesän tullessa viikollakin.
10695
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Onneksi on jotain elämää

Äänestä
  • Kuulostaa kusihousujen elämältä - sekö on ”onneksi”? Elää voi muutenkin, myös muut huomioiden.

    Äänestä

Napalmi ja hermokaasu tuovat rauhan. Mehtäapina maanpovessa on ekoteko joka suhteessa.

Äänestä

Mites sellanen "apina" joka ei ymmärrä maaseutua ??

Äänestä
  • Ei nuo toisista piittaamattomat apinat ainakaan ymmärrä, että ei kaikki naapurit halua kuunnella sitä mitä sun stereot soittaa täysillä tai karaokevehkeistä lähtee. Ja todella fiksua pitää ulkona kaiuttimia. Pitää varmaan raahata kaapin kokoset kaiuttimet pihalle ja yhdistää ne telkkariin - kuulee sitten kaikki kahden kilometrin säteellä milloin tulee Kymmenen uutiset.

    Äänestä

Niin,, eivät ole minun ." karaookke ym vermeet" vaik luulit näköjään, ,inä jo yli 70 v, en soittele ulkona millään laitteella, tv.kään en kato ollenkaan ,mut eivät haittaa minua laisinkaan .. parempi musaa kuulla ,kuin jatkuvaa tappelua ???? jos näitä 2 asiaa vertaa. iso ,tai pieni asuinpaikka , ikinä ei mee niinkuin Strömsöössä elämä ?!

Äänestä

Olisin onnellinen jos kuuluisi edes täällä päin elämän ääniä. Liian hiljainen kylä.

Äänestä
  • Täsin samaa mieltä minä eläkkeellä ollut jo vuosia ja kyllä jalalla laittaisin koreasti musiikin tahtiin räppikappaleetkaan ei haittaisi kunhan elämänääniä kuuluisi ja turvallisempaa kun tietää että ihmisiä vielä täällä elossa

    Äänestä

  • Anonyymi00008 kirjoitti:

    Täsin samaa mieltä minä eläkkeellä ollut jo vuosia ja kyllä jalalla laittaisin koreasti musiikin tahtiin räppikappaleetkaan ei haittaisi kunhan elämänääniä kuuluisi ja turvallisempaa kun tietää että ihmisiä vielä täällä elossa

    Kyllä on joku laskeuma tehny selvää Kyyjärvisten ajatuksenjuoksusta. Kaikkea paskaa halutaan elämään. Muuttakaa vaikka Helsinkiin, vois tulla äkkiä ikävä takasin maalle.

    Äänestä

  • Kaikki kylän mopot ja jumputtajat sun nurkalle, olisivat poissa muiden nurkista. Jes!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi-ap kirjoitti:

Örveltämistä, kännikalojen mylvintää ja musiikin jumputusta - siitä on maaseudun rauha tehty. Muista asukkaista ei välitetä - joka helkkarin vkonloppu ja kesän tullessa viikollakin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu