pommi räjähti

make

Onnettomuus tämäkin kun 13 vuotiaana väsättiin mustaruuti ym. seoksesta pommia peltipurkkiin,ja sitähän piti puristaa ruuvipenkissä tiukkaan kun sitten kosahti.Kaveri oli kiristämässä ruuvipuristinta naama noin puolen metrin päässä,minä hieman kauempana.

Sain sirpaleita pitkin naamaa ja ruudin murusia,joten iho oli palaneesta ruudista kauan musta,kun ihon sisältä pursui ulos vähitellen palanutta ruutia.Pellin sirut olivat repineet kaverin naaman melko pahasti sekä kuuma ruuti polttanut mustaksi.

Kaikki arvet eivät täysin parantuneet mutta selvittiin kuitenkin vähällä kun näkö ei mennyt,oli sentä ollut viisautta kun olimme käyttäneet kunnollisia suojalaseja.Kaverin näkö pelastui suojalaseilla varmasti kun sai pellinsiruja naaman täyteen,myös minä olisin ollut heikoilla ilman laseja.

2

1824

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • harakka

      seurauksena hänellä lähti sormi irti ja kaverilta lähti näkö toisesta silmästä.

      • nipa

        Onneksi käytitte suojalaseja niin moni on pilannut näkönsä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi ärsyttää

      Juuri nyt, tällä hetkellä?
      Ikävä
      106
      1281
    2. Salaisuudet paljastuu

      Viimeiset hetket meneillään ottaa yhteyttä. Kertoa totuus ja selvittää asioita. Viimeiset hetket meneillään jos joku
      Ikävä
      94
      908
    3. Poliisi pamputti Variskankaalla

      Mistä lie alkanut ja miksi poliisit kutsuttu, mutta mielestäni hyvin toimittu. Jos haluaa rähistä eikä rauhoitu puheella
      Kajaani
      31
      814
    4. vapaa

      sana :) 🚮
      Ikävä
      66
      703
    5. Karita Tykkä mennyt kihloihin.

      Onnittelu kuuluu hänelle ja tulevalle aviopuolisolleen.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      93
      642
    6. 32
      635
    7. S-ryhmän ihmisoikeuslinja ei kestä omaa hankintaketjuaan

      S-ryhmän Israel-boikotin suurin uskottavuusongelma löytyy yllättävän läheltä, SOK:n omien tuotemerkkien hankintaketjuist
      Maailman menoa
      16
      584
    8. Nainen tosi ikävä sua

      Näkispä edes ohimennen
      Ikävä
      18
      568
    9. Haavoittuvuutesi on aseista riisuvaa

      Harmi, etten voi osoittaa sinulle tunteita. Hyvää yötä miehelle. Naiselta
      Ikävä
      43
      533
    10. Rakennus myynnissä

      Joko se loppuu mehtä hallitus sumilta?
      Suomussalmi
      10
      476
    Aihe