Demoniusko ja ET

Anonyymi-ap

"Steven Greer:
- avaruusolentojen kuvaaminen demonisina hämärtää hengellisen uskomuksen ja tieteellisen tutkimuksen välistä rajaa ja mahdollisesti heikentää uskottavaa tutkimusta ilmiöstä.
- kritisoi myös niin kutsuttua ”tähtienvälistä rasismia” ufologiassa, jossa olentoja arvioidaan negatiivisesti pelkästään niiden ulkonäön perusteella, ja kehotti julkisuuden henkilöitä lähestymään aihetta vastuullisemmin.
- väitti että tietyt tiedusteluyhteisöjen kovan linjan ryhmittymät jatkavat äärimmäisten uskonnollisten UFOja koskevien narratiivien levittämistä, minkä hän uskoo voivan lisätä pelkoa ja eripuraa. Keskustelujen lisääntyessä maailmanlaajuisesti hän korosti tarvetta siirtyä pelon, taikauskon ja sensaatiohakuisuuden ulkopuolelle "

https://eksopolitiikka.fi/eksopolitiikka/steven-greer-varoittaa-kutsumasta-avaruusolentoja-demoneiksi/

Uskonnolliset käsitykset nousevat riesaksi kun ihmiset aikanaan luovat käsityksiä ET hemmoista. Syntyvää tilannetta voisi kutsua informaatiosodaksi. Luulisin että ET voisi yrittää vaikuttaa ihmisten käsityksiin omilla tulkinnoillaan ihmisten pyhien kirjoitusten sisällöstä.

1

184

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Tuo on jo huippua. Greer, jolla on pitkä historia sensaatiohakuisista julistuksista, kritisoimassa toisten sensaatiohakuisia julistuksia:
      https://keskustelu.suomi24.fi/t/18764235/steven-greer-ufojulkistus-ufoteknologiajulkistus-full-disclosure

      * Ryhmä ihmisiä yhdysvaltojen sotilasteollisen komplexin sisältä aikoo julkistaa ufoista peräisin olevan teknologian (full disclosure) kaikkien käytettäväksi.
      * Julkistus tapahtuu ennen Trumpin virkaanastujaisia, eli ennen 20.1.2025
      * Greer toimii julkistusryhmän yhteyshenkilönä yhdysvaltojen ja myös muiden maiden hallituksiin.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Metsamanin muru kissa kuollut

      Nyt siellä surraan muru kissaa päivä tolkulla,vaikka muuten ei oo välittänyt mitenkään siitä,kun joka videolla vaan mars
      Tuusniemi
      114
      1502
    2. Joko seuraava hallitus uskaltaa puuttua 7,5 viikon vuosilomiin

      Onhan se törkeää eriarvoisuutta ja verovarojen törkeää tuhlausta.
      Maailman menoa
      141
      824
    3. Kysymys

      Pystyisitkö tutustuu kaverina tai alkaa parisuhteeseen skitsofreenikon kanssa? T.Skitosoaffektiivinen (parantunut) Ois
      Sinkut
      208
      768
    4. Töysä otsikoissa

      Töysässä takavarikoitu kaksi luvallista käsiasetta ammuskelun jälkeen!Näin media uutisoi!
      Alavus
      33
      720
    5. Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!

      En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su
      Ikävä
      47
      717
    6. Lähdetkö kanssani

      syömään joskus😘
      Ikävä
      69
      702
    7. 49
      652
    8. Tapailtaisko nainen

      Meidän kotien puolessavälissä suunnilleen, vähä niinku salaa. Siinä on yks kiva paikka joka sopis hyvin. Mieheltä
      Ikävä
      59
      565
    9. Mistäkö haaveilen

      Tällä hetkellä. Siitä, että kohtaamme, vetovoima on jäljellä ja saisimme olla aivan kahden, ei tarvitsisi välittää mistä
      Ikävä
      29
      551
    10. Mitä haluaisit kysyä

      kaivatultasi juuri nyt?
      Ikävä
      76
      551
    Aihe