Näin kuulemma. Sitä vaan mietin että mitä ne tekee. Onko kukaan saanut töitä niiden kautta? Järjetön määrä kaupungin rahaa menee pelkästään heidän palkkoihin.
Äänekoskella 70 työvoimaneuvojaa
Anonyymi-ap
14606
3Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 14
Vanhimmat
Nostaa palkkaa ja aukoo naamaansa työttömille. YTssä pihalle kuten kaupunninjohtaja ja kaupunninhallituksenjohtaja.
Jossain muuten luki että yt:t ei koske näitä työvoimsneuvojia
Tuo ei voi pitää paikkaansa jos Äänekoski ei omi muitten kuntien tyyppejä itselleen.
Katohan kaupungin puhelinluetteloa, kyllä siellä on pitkä rivi näitä virkailijoita. Ja minäkin jostain luin että yt:t ei koske heitä.
Menkääs nyt peukku petet muualle leikkimään
Mahtaa olla kunnan loisia….
Ihan järjetön määrä tyhjää jauhamassa ja tärkeänä näpräävät läppärillään. Pitäisi voida erottaa.
suoliahteen tarvitaan ainakin 100 neuvojaa,kuinka löytää koskelta liikennevalot ja ohittaa rata kulkematta sen yli
Mutta täältä puuttuu autojen virityksen asiantuntija.
Semmonen vois nyky amisviiksille kertoa että mitenkä autoa viritetään oikeasti.
Se ei ole virittämistä jos poistetään äikkäri ja tilalla suoraputki, tai äikkäriin porataan reikiä.
Yksikin on yksi liikaa.
Eivät tee muuta kuin valvovat että työtön hakee vaaditavia paikkoja joka kuukausi.
Ketään ne eivät auta työllistymään.
Ovat Äänekosken kirjoilla kun kaupunki on Pohjoisen Keski-Suomen isäntäkunta TE-palveluissa.
Nämä ovat koko pohjoisen keski-suomen alueen työntekijöitä. Olikohan nyt 13 kuntaa samassa kimpassa. Ja tekevät työtään kaikkien kuntien työttömien hyväksi. Äänekoski toimii tässä prosessissa isäntäkuntana n
Työttömien HYVÄKSI??
Sen kun näkisi. En ole kuullut kenenkään työttömän päässeen töihin heidän avullaan. Kyykyttää toki osaavat.
Huuhaa työntekijöitä.