Lauantain Keskipohjanmaa lehdessä hyvä kirjoitus Kokkolan matkailun uudesta toimitusjohtajasta. Yli kolmenkymmenen vuoden kokemus johtotehtävistä merivartiossa ja sen jälkeen valmistunut maisteriksi. Nyt löytyi oikea henkilö tähän tehtävään.
Vastaukset 8
- Anonyymi00001
Hieno pitkä työura ja vielä jatkuu. Täällä saamme lukea toisesta "maisterista" päivittäin jonka elämästä ei ole lehtijutun ainesta kuin yhden puutarha jutun verran kerrottavaa.
- Anonyymi00002
On eri asia olla merivartio hommissa selvinpäin kuin varusmies kouluttajana krapulaisena tai pikku kännissä. Sängynpetausta ja jalkarättien sitomista luutnantti opettanut kun merivartiossa ollaan oikeissa töissä.
- Anonyymi00006
Onko näitä merivartijoita puhallutettu ja mikä työ on oikeaa.
- Anonyymi00003
En tiedä uudesta johdosta mitään, mutta ei tuo toiminta vakuuta lainkaan… Muistaakseni kokkolan matkailun liikevaihto oli lähes 900 000e vuodessa ja katsotaa mitä tuolla saatu aikaan, ei kirjaimellisesti mitään. Ihan myötähäpeä tulee kun katsoo menneitä projekteja, jotain youtubevideoita joilla osalla ei ole monen vuoden jälkeenkään edes 100 katsojaa jne. Outoja kotisivuja on netissä, joihin ei eksy ellei linkkkejä etsi kaupungin sivuilta jne. Tuntuu ettei tuolla ole mitään strategiaa, enkä ymmärrä edes mihin helvettiin kaikki raha saadaan menemään.
- Anonyymi00004
Kyllä rahan saa aina menemään.
- Anonyymi00008
Lisää tiktokkia ja YouTubea vaan. Se on erityisen tärkeää Soitenkin pelleilyiden peittämiseen.
Ei ole käänteistä huumoria vaan käänteistä viestintää...
- Anonyymi00005
Nyt on oikea henkilö tekemässä töitä ja tuloksia tulee.
- Anonyymi00007
Millo?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Orpo pelästyi, kun asiat tulivat ilmi ? Hallitus ei enää tuekaan Garden hanketta
Pääministerinä Orpo on vastuussa hallituksensa päätöksenteosta. Hallitus päätti avokätisestä tuesta hankkeelle, joka ei4081767- 1471145
- 671083
- 881081
- 1011014
Miksi naiset tuoksuvat vaihdevuosien tietyssä vaiheessa todella etäännyttäviltä
Mietin tätä, onko luojalla ollut jokin tarkoitus näin voimakkaan lemun aikaan tekemiselle. Monet ajattelevat miten joku143857- 94741
- 45701
Voisitko mies auttaa..
Ottaisit yhteyttä vielä kerran, jos haluat? 🤔 Jätäthän ilkeät kommentit pois.50679En ehkä onnistu siinä
Kovasti minä yritän näyttää kauniilta, vain sinua varten, mutta en taida onnistua siinä.57654