Leikkelin tossa äsken mun alapään karvat pois hetken mielijohteesta kun ajattelin että se näyttäisi hyvältä. Nyt tulin jo katumapäälle ja pieni sänki kutittaa housuissa. Kuinka nopeesti karvat kasvaa takaisin?? 16v olen
Vastaukset 13
- Anonyymi00001
Ai niin unohtui sanoa tosiaan olen poika
- Anonyymi00002
Munakarvat kasvaa sentin kuukaudessa. Ovat pojilla noin 7 senttisiä eli noin 7 kuukautta.
- Anonyymi00003
Kiitos vastauksesta, kyllä mulle riittää vähän lyhyempikin, esim. 2cm
- Anonyymi00004
Oon 15v ja poika. Mulla ei ole vielä kasvanut karvoja. Syksyllä täytän 16. Olisi kiva tietää milloin ne alkaa kasvaa. Mun pili on vielä tollanen 7cm.
- Anonyymi00005
Mä täytän kesällä 16 ja mulla 8cm löysänä ja 14cm kovana ja itellä tais karvat alkaa kasvaa joskus 13 vuotiaana mut kyllä ne siitä vielä kasvaa varmasti
- Anonyymi00006
No mulla tuli myös tuo kysymys eteen. Oon 16v tyttö, ajoin karvat kokonaan pois poikaystävän pyynnöstä vajaa pari viikkoa sitten , reilu viikossa tullut pieni sänki mutta ei peitä vielä mitään, karvattomalta näyttää. Nyt ilmeni että meillä on tulossa mökkireissu juhannuksena ja siellä perinteisesti saunotaan ja uidaan. Vielä viikko aikaa niin tuskin karvat kovin paljoa kasvaa niin nyt sitten pitäs miettiä suunnitelmaa kehtaako sänkipilluna mennä muitten kans saunaan vai pitääkö turvautua bikineihin?
- Anonyymi00007
Kyllä kehtaa, paljon ennemmin siisti ja lyhyt karva kun jumalaton viidakko
- Anonyymi00008
Jos pelkästään naisten saunomista niin voi mennä minkälaisena vaan, naiset ymmärtää kyllä kaikki nämä jutut! Itse oon käyny sekä karvaisena että posliinina muiden naisten kans saunoissa sen kummemmin miettimättä.
- Anonyymi00009
Onpa teillä ongelmia. Mulla ei ole mitään ongelmia olen vielä karvaton . Oon 14 poika. Kaverilla on jo alkanut ilmestyä pilin vieressä karvoja.
- Anonyymi00010
terskaleiskius; täällä itäeuroopan karvaisin mies-oletettu jusikarvakulinusi
kannattaa sheiveröidä varsinkin koulu-uinteja ja mökkireissuja varten, sillä ainakin oma isosetäni tarkistaa aina ennen saunaan menoa pilitilanteen, jos otat koppia....
mutta toisaalta naikkoset on vähän erilaisia niin karvoituksen preferoinnit vaihtellee aikalailla, jos otat koppia.
mutta meikä-makasiini tykkää posliinipalleista ja karvaisesta pilistä, mun uudella tyttiksellä pete parkkosella on sellainen ja sen lisäksi upo madafakin uudet punaiset nahkaiset stringit´, tehty käsityönä Lapissa hirvennahasta.
kaikkea hyvää; karvaisin terveisin jusiunc - Anonyymi00011
Mulla vähän sama kuin aloittajalla, 14 v tyttö, ajoin kans karvat melkein kokonaan pois. Siitä on jo yli kolme viikkoa eikä vieläkään oikein kasvua oo tullu, ihan pieni puolen sentin sänki. Onneksi jätin vähän karvaa eteen viivan yläpuolelle kun välillä joutunu mökillä saunomaan perheen kans niin ei näytä ihan posliinilta ja kädellä hieman peitellyt ettei kovin näkyisi. Luulen että menee muutama kuukausi kun saa karvat takaisin.
- Anonyymi00012
Harvoin kyllä näkee tytöillä kovin karvaisia pimpsoja, ei ainakaan mun koulukavereilla tai tuttavapiirissä oo. Pääosin kyllä kaikki trimmaa.
et saa
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1791329
- 851226
- 96967
- 48813
Suhde sinuun on ollut yhtä draamaa
ilman draamaa ja suhdetta. 😅 Oikeasti ei naurata. Nainen, olet pitänyt minut pihdeissäsi. Tunne on välillä vahva ja su40723Haluatko, että kierrän sinut kauempaa
Kun näyttää, ettet minusta innostu. Voisit edes täällä kertoa selvät sävelet.83599Yritit nainen sammuttaa kiinnostukseni
mutta se tehtävä epäonnistui. Se oli sitä bitch -mode vaihetta silloin. Lopputulos on nyt se, että rakastan sinua tällä29516Mikä on vahvuutesi palstalla?
Oletko kuullut asian joltain toiselta vai oletko itse sitä mieltä? Itse luen avarakatseisuuden omaksi vahvuudekseni. Yr111510Kyllä mä tiedän et me kuulutaan yhteen ja se on tähtiin kirjoitettu!!
En vain halua satuttaa sua. Olen aivan perseestä epävakaan ja ADHD oireiluin vuoksi. Ja kun olisi aika "vapauttaa" ne su44478Tunnetta ja sinua on vaikea kuvailla
Paremmin se varmaan aukeaa muulla tavalla. Olen merellä, jossa kovin usein puhkeaa rajuilma ja huomaan taistelevani hu33455