"Vikatilastot osoittavat kuitenkin myös, että jotkut ajoneuvot vikaantuvat huomattavan usein. Tähän kuuluu Toyota C-HR, joka on useiden mallivuosien aikana ollut luokkansa vähiten luotettavien ajoneuvojen joukossa. Sama pätee japanilaisen valmistajan RAV4-, Yaris (Cross)- ja Corolla-malleihin."
Vastaukset 23
- Anonyymi00001
Asia on Suomessa tabu, josta ei puhuta.
- Anonyymi00003
mitä sanoit ?
- Anonyymi00004
Eihän tuossa ole mitään uutta. Homma jatkuu, kun ei korjata.
- Anonyymi00005
Kuskin vika, kun ei uudella autolla ajele, eihän nyt autossa voi olla vikaa, sehän on Toyota.
- Anonyymi00006
Toyota ei ole muuta kuin vikaa, vikaa ja vikaa.
- Anonyymi00007
Toyotan hybridi-autojen akkuviat ovat olleet tiedossa jo monia monia vuosia.
https://www.kaleva.fi/hybridi-hyytyi-oulun-pakkasilla-alexey-zerkin-on-k/4207162
Niin yleisiä että niistä on kirjoitettu lehdissäkin.- Anonyymi00008
Perinteet kunniassa. Mm. nauris hankki ennen näitä mainetta runsailla sähkövioilla. Syyksi mainittiin akun uupuminen ja terot oitis selittämässä, ettei se ole auton vika, vaan johtuu huonolaatuisesta akusta. Vaikka tohjo on sen akkuvalmistajan ja mallin valinnut ... ja nimenomaan hinta edellä!
Tosin eihän se vika edes ole akussa, vaan akun hallintajärjestelmässä (BMS), joka ajan mittaan vaan päästää akun tyhjäksi. Pitää joko uusia akkua kerran vuoteen tai latailla sitä ulkoisella laturilla. Tohlon ohjelmisto-osaaminen on nähty, joten ei kannata ihan lähivuosina odottaa parannuksia BMS toimintaan.
- Anonyymi00009
Kolme uutta Toyotan tulokasta pyrkii tuolle listalle lisäksi.
- Anonyymi00010
Tää itkettää tojo porukkaa
- Anonyymi00011
Ikävää faktaa, mutta eihän vaarit lue sellaisia lehtiä ja eihän noista lehdissä juurikaan kerrota. +65 v. on ja pysyy Toyotan koukussa niin pitkään kun ajolupa heltiää.
- Anonyymi00012
Ÿ HC ç
- Anonyymi00013
Nii onkii
- Anonyymi00015
Toyota tekee kaiken epäluotettavaksi.
- Anonyymi00016
Olio
- Anonyymi00017
Totaalista alivoimaa
- Anonyymi00018
Vihjeet
- Anonyymi00019
Uskomatonta vikaisuutta.
- Anonyymi00020
Aloittaja kehuisi mieluummin Toyotaa sen olevan kelpo peli ja jatkat siitä autosi olevan merkiltään ..., jolloin sanot sen täyttävän samat vaatimukset kaikilta osin ja lisäksi ...
Nyt tietäisimme mitä tarkoitat, etkä vain pimennosta huutele latteuksia.
Viestilläsi kerrot itsestäsi, ettet pelaa täydellä pakalla.
Fiksut kyllä ymmärtävät tämän, joten kysy heiltä lisää. - Anonyymi00021
Ostakaa ranskalaisia autoja. peugeot ja rellu ovat aivan huippuhyviä. Tojo jää kauas taakse.
- Anonyymi00022
Hip
- Anonyymi00023
Kaputten
- Anonyymi00024
Tap
- Anonyymi00025
Juu
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2532105
Nanna hakkasi Martinan aivot tuusan nuuskaksi!!!
Ihme jos Martina pystyy muodostaa järkeviä lauseita tämän nyrkkisateen jälkeen. Ottelupalkkio tuli, tajunta meni.2601224- 211161
- 41776
Vaikea löytää samantyylistä miestä
Nyt on pakko avautua. Onko ketään muuta jonka on yksinkertaisesti todella vaikeaa löytää samanhenkistä kumppania kuin i125716Martina ja Muhis
Aamulenkillä yhdessä valmistautumassa suuren päivään,toivottavasti heräsivät toistensa viekusta.Ihana pariskunta❤233695Rasismi ahdistaa.
Tapasin baarissa oikein lupsakan oloisen miehen, mutta arvomaailma on hyvin erilainen omani kanssa. Hän käyttää n-sanaa214648- 51495
- 38458
Olenkohan tunteideni kanssa yksin?
Salaa toivon, että sinä nainen luotat minuun niin paljon, että uskaltaisit lähentyä kanssani, vaikka tämä on vähän kiell42442