Kykeneekö rakas? =======================================================================================================================================================
Mikä ei kuulu ryhmään?
Kiinteistösijoittaja.
Miljonääri.
Suomi 24 aktiivi.
Lapsiperheen isä.
Maratoniin harjoitteleva urheilija.
===================
Oikein vastanneiden kesken arvotaan palkintona paperinukkeja, kullitettu minisormus ja silkkinen luotokorttikotelo.
Kysymys johon tekoälykään ei kyennyt vastaamaan.
5
148
Vastaukset 5
- Anonyymi00001
Kuvailen omin sanoin kuinka paljon vie elämästä aikaa mainitsemasi asiat:
Kiinteistösijoitus.
-Pelkkä sijoitus ei vie lainkaan aikaa jos on hyvät vuokralaiset. Vastikkeet menee suoraveloituksena. Isännöitsijällä on asiaa kaksi kertaa vuodessa, ei edellytä läsnäoloa.
Miljonääri.
-Kysymys on outo, sillä vakavaraisuus vain vapauttaa aikaa, kun ei tarvi tehdä enää päivätöitä laisinkaan. En elä miljonäärin elämää, talo on edelleenkin stadilaisen yksiön hintainen ja autot ei edes premium- luokkaa.
Teemme itse yli 95% ruoista ja ei ole maksettuja kokkeja eikä ökökalliita lihoja eikä sisäfileitä. Miljoonan vapaata käteistä on pieni raha, jos alkaa leikkimään ökyelämää.
Suomi 24 aktiivi.
-No jaa, somea tulee käytettyä monipuolisesti ehkä tunti päivässä. Uutiset, youtubet, Whatsappit, Linet ja Signalit. Leffat ja sarjat vie myös noin 1,5 tuntia joka päivä.
Urheilua seuraan oikeastaan vain merkittävissä livetapahtumissa. Esim MM- lätkää en katsonut kuin loppuottelun. Yleisurheilua katson MM- kisoja ja Olympialaisia paljon silloin kun ne on.
Lapsiperheen isä.
-Sinulla on aina vaan kummallinen käsitys lapsiperheen isän roolista. Lapsilla on oma elämä, koulut, kaverit, serkut, äiti, mummo, omaa aikaa ja silti vietän varmasti heidän kanssaan enemmän aikaa kuin keskiverto työssäkäyvä suomalainen isä.
Oletko koskaan ajatellut miten isän hommat hoituu kaukolentoja lentäviltä isiltä tai ammattisotilailta tai uraputkessa liihottavalta kansainväliseltä liikemieheltä? Kyllä nekin yleensä hoituu pitämättä kädestä kiinni 24/7.
Sinulla on yhtä kummallinen fetissi lapsiin kuin Possolla on lastenvastainen agenda ja hän laskee ne vain vastenmieliseksi kulueräksi.
Maratoniin harjoitteleva urheilija.
-Lenkkeilyharrastus ei tee kenestäkään urheilijaa enkä ole koskaan ollut urheilija saati sitten ammattiurheilija. Vain harrastaja. Lenkit on aamuisin ennen toisten heräämistä joten sekuntikaan ei ole pois "isyydestä".
Tuo on täysin sairas tuo sinun ja kattilankannattajan suhtautuminen liikuntaan. Koetatte kilvan löytää kaikenlaista negatiivista asiasta joka on jokaisen hyvinvoinnin perusta.
2010- Anonyymi00002
Suomi 24 aktiivi vastasi, kiitos aktiivisuudestasi.
- Anonyymi00003
Junioreiden koutsi joka ei ole koskaan ollut urheilija.
- Anonyymi00004
Juu vakavaraisuutta on laittaa framelle neljä kultaharkkoa, myyntiesitteestä, et ole edelleenkään vastannut kysymykseeni miksi sinun käyttämä kuvan muokkausohjelman meta tiedot löytyvät sinun, laiffilan ja varakkaan eläkeläisen kuvista ,
- Anonyymi00005
Anonyymi00004 kirjoitti:
Juu vakavaraisuutta on laittaa framelle neljä kultaharkkoa, myyntiesitteestä, et ole edelleenkään vastannut kysymykseeni miksi sinun käyttämä kuvan muokkausohjelman meta tiedot löytyvät sinun, laiffilan ja varakkaan eläkeläisen kuvista ,
Et ole edelleenkään vastannut miksi vietät täällä kaiket päivät lyhyestä elämästäsi.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Olivia Oras
"Yle MOT:n tietojen mukaan Oras oli joutunut sairaalahoitoon helsinkiläisellä kauneusklinikalla tehdyn rasvaimun yhteyde1121464- 125959
- 47931
MOT: Nuoren Olivia Oraksen, 27 surullinen kuolema kauneusoperaatiossa :(
MOT:n tietojen mukaan Oras menetti tajuntansa rasvaimua edeltäneessä puudutuksessa. Hänet kuljetettiin Husiin, ja hän ku86855Haluatko että unohdan sinut kokonaan
Siihen suuntaan ollaan menossa, nyt jo. Ja ehkä parempi näin, niin ei kulu energiaa hukkaan mahdottomuuteen. Ja vaikka j57757- 64612
- 42611
- 34587
Ylen typerät rinnastukset.
Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan191579- 48557