Ajeltiin Sotkamon keskustan läpi ja ennen kirkkoa katseemme kiinnittyi vaaleanpunaiseksi maalattuun rakennukseen. Ja nimikylttikin siinä taisi oven päällä olla..Paikalliset varmaan tietävät kertoa onko liikehuoneisto vai motelli? Hämärästi muistan että siinä on toiminut pienkoneliike vuosia sitten, tuskin enää..
Loppuviikosta ajelemme takaisin niin poikeamme tuossa katseenvangitsijassa koska jäi mieleemme..Onko siinä talonpäätyyn rakennetulla terassilla kahvittelu mahdollisuutta?
Lähes kaiken nähneenä turistina sitä varmaan näkee pinkkiä lasien läpi vähän jokapaikassa missä on normaalista totutusta vähän erikoisempaa..Hyvä Sotkamo!
Vaaleanpunainen talo
31
972
Vastaukset
- Anonyymi00001
Ei kannata mennä sinne
- Anonyymi00002
Kuntaa ei pidä mainita tämän talon yhteydessä. Talon väri saattaa liittyä "pinkkipesuun" (engl. pinkwashing) tai sateenkaaripesuun. Se on termi, jolla kuvataan yritysten tapaa esittää itsensä LGBT-ystävällisinä.
Talon päädyn terassille toivotaan pride-väen kokoontuvan näytille pahimman liikennemelun ja -saasteen aikaan.- Anonyymi00017
Tulethan sinäkin? 💜🤎🩵💙💚💛🧡🩷💜
- Anonyymi00003
Se on Pink Poks josta on täällä palstalla jo oma keskusteluketju Einen Muoti (vanha nimi)
- Anonyymi00004
Punaisten lyhtyjen talo.
- Anonyymi00005
Kokoomuslaiset muuttuneet lepakoiksi
- Anonyymi00016
Onnea kaapista tulosta sinulle! Muista, että olet tärkeä, arvokas ja kaunis juuri tuollaisena ❤️🩷🧡💛💚💙🩵🤎💜
- Anonyymi00026
Anonyymi00016 kirjoitti:
Onnea kaapista tulosta sinulle! Muista, että olet tärkeä, arvokas ja kaunis juuri tuollaisena ❤️🩷🧡💛💚💙🩵🤎💜
Tynkkynen ja BBC.
- Anonyymi00006
Käy katsomassa ettei täällä tarvitse kysellä.
- Anonyymi00009
Ei kukaan ole kysynyt mitään tähän mennessä.
Penttinen on keksinyt mainosaloituksen, jota nyt klikataan uteliaisuudesta. Einen muoti oli jo vähän kulahtanut aihe. Kertomusmuotoon laitettu "mainos" talosta näyttää toimivan.
- Anonyymi00010
Uteliaisuuttani kyselen kun en tunne Sotkamoa tarkemmin niin mistähän kaupasta mahtanee olla kysymys.. Nimi viittaa vaaleanpunaiseen unelmaan josta jokainen joskus unelmoi..Olisko irtokynsien laitanta paikka?
- Anonyymi00011
Just, joo! Etkö osaa googlata? Kauppa kuuluu pride-konserniin. Penttisen perustama.
- Anonyymi00012
Anonyymi00011 kirjoitti:
Just, joo! Etkö osaa googlata? Kauppa kuuluu pride-konserniin. Penttisen perustama.
Mihin ihmeen pride-konserniin? Naistenvaateputiikki on :D
- Anonyymi00013
Anonyymi00012 kirjoitti:
Mihin ihmeen pride-konserniin? Naistenvaateputiikki on :D
mekkomiesten vaateliike
- Anonyymi00015
Anonyymi00013 kirjoitti:
mekkomiesten vaateliike
Rakas, sulla on oikeus käyttää naisten vaatteita jos haluat. Älä anna maailman viedä sinulta sitä pois! Olet arvokas, tärkeä ja kaunis. 💜🤎🩵💙💚💛🧡🩷❤️
- Anonyymi00014
Siellä myydään myös värianalyysia ja energiahoitoa Sotkamolehdessä on lukenut, sivistä itseäsi ja googleta.
- Anonyymi00018
Tekoälyllä tehdään, eivät ole luotettavia.
- Anonyymi00019
Anonyymi00018 kirjoitti:
Tekoälyllä tehdään, eivät ole luotettavia.
Noita tohtoreita ovat myöskin
- Anonyymi00021
Anonyymi00019 kirjoitti:
Noita tohtoreita ovat myöskin
Huutonaurattaa värianalyysi. Analyysi mennyt pahasti pieleen kun pinkki väri valkttu rakennukselle. Joku kaupan sisäseinä voisi olla jopa hieno sellaisena pinkkinä joka oikein hohtaa, mutta ei koko kauppa.
- Anonyymi00020
💗❤️💙💚💛
- Anonyymi00023
Toivottavasti vaatteet eivät ole Pariisin hikipajoista peräisin..
- Anonyymi00027
Tai Italian, siellähän niitä riittää. Tuovat halpamaista tavaraa ja myyvät made in Italy -merkeillä.
- Anonyymi00024
Sitä odotellessa kun siellä tarjotaan muutakin palveluja esim hierontaa
- Anonyymi00025
Temun mekkoja ja hörhelöitä.🤢
- Anonyymi00030
Muuten hyvä mutta väärässä paikassa koko kauppa
- Anonyymi00031
Löytyipä kaunis mekko Jormuan lavalle..Keräsin koko lllan miesten katseita ja hymyjä..Saatillekin moni tarjoutui..Ilman tätä kyseistä Italiasta vartavasten Sotkamoon tuotua kesäuututta olisin saanut istua pelkkänä seinäruusuna..Kiitos Pinkki Poksis tytöille loistavasta palvelusta ja värianalyysistä..Sävy sävyyn kun kaikki natsaa on olo kuin prinsessalla..
- Anonyymi00032
Saako sieltä pilua?
- Anonyymi00033
käy toki kysymässä ehkä irtoo kun hinta kohdillaan.
- Anonyymi00034
Kaksi ehtoopuolen orvokkia.
- Anonyymi00035
Hieman joo sekä huimuus tai adhd jäänneet päälle.
- Anonyymi00038
Home rakennus on
Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 2032175
- 1341198
- 1131073
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa23827- 58806
Kauhavan häiriköijistä
Juttua Iltalehdessä. Pakko sanoa että noi nuoret on kyllä ihan pimeitä. Putkin peltoja jupksevat kiusaamaan kun ei tietä34761ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann42638Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m175584Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..46577- 10550