Onko itäinen Jyväskylä millaista aluetta asua? Eikös Jyväskylässä etelä ole se "huono" asuinseutu ja itä hiukan parempaa. Itä alkaa Touru-joesta.
Huhtasuo,Halssila
mmnn
61154
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
huono asua, jospa vähän niitä perusteluja tai mistä ihmeestä olet saanut tuollaista päähäsi..odotan mielenkiinnolla
Ja etelässä sitten on muuta. Ja idässä.
Olet oikeassa. Molemmat ovat loistavia asuinalueita. Ei ikinä mitään ongelmia ja molemmissa on tullut asuttua vuosia lapsiperheellisenä.
Huhtasuolla on kaikki palvelut lähellä: isot kauppakeskukset, koulut, t-keskus eli parempi kuin Halssila.
ei tosiaan mitään suuria kauppakeskuksia lähellä...
mikä sit pitää lähellä kaikki on niin suhteellista.
Yks kapakka jossa vakio porukka...
yläkerroksissa asuu aina jotain korkoväkee jota saa
kuunnella yökaudet.Mustalaisia ja pakolaisia joka toisessa asunnossa.Elä siinä sitten normaalia elämää....
Kummassakaan ei ole kehumista jos sitten suurempaa haukkumistakaan. Kuokkala on siistimmän näkönen kun talot on uusia mutta metsää on kaikkialla lähellä Jyväskylässä. Kuokkalassa tosin pääsee uimaan lähemmäksi. Tourujoen vieressä on suhtkoht kalliita tiilitaloja siinä K-Raudan takana samoin kuin kaupungin kallein myytävänä oleva omakotitalo ja niistä on vielä pari kilsaa Huhtasuolle ja Halssilaan joissa asunnot on halpoja.
jyväskylässä eivät asunnot ole halpoja.