Danske bankin tietoturva. Sähläsin salasanani kanssa niin että jouduin pyytämään uuden. Sain sen noin viikon päästä.
Vaihdoin muutoin näppäristi, vähän sekoitti kun itse luoma salasana piti luoda pidemmäksi kuin entinen.
Mutta Dansken ohje on että säilytä salasanasi vain muistissa. Minulla on ainakin pitkiä salasanoja vaativia ohjelmia joihin on laitettava vaikka mitä aakkosia ja ääkkösiä ym. Ei pelkän muistin varassa voi salasanoja pitää. Tanskalaiset eivät ilmeisesti ole kovin edistystä ihailevia. Olin siellä eräällä tehtaalla 80 luvulla kurssilla, käytössä oli puiset taittomitat. Meillä oli kotona useampi rullamitta ainakin jo 60 luvulla.
Kuinka voikaan olla jäljessä.
Anonyymi-ap
1
53
Vastaukset
- Anonyymi00001
Taittomitta on parempi - metallinen rulla muuttaa pituuttaan enemmän. Menikö rahat? Jos meni, sitten uskon väitettäsi tietoturvasta - muuten en. Et sinäkään olisi asiakas, jos tietoturva olisi jotain muuta kuin erinomainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitäs peitsarissa on tapahtunut eilen illalla
Mikkelissä iso poliisioperaatio https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/39ef020c-2d81-4d72-b720-651f458ba3e2942543- 191930
- 53733
Sofia teki aika pahat oharit
Leikkiikö Sofia kansainvälistä kosmopoliittia vai menikö rehdisti pupu pöksyyn, kun perui viestillä tulonsa puoli tunti119662- 49562
Havaintoja ihmisen ulosteesta lenkkeilypoluilla
Oletteko havainneet ihmisen ulostetta taajamaa kiertävillä lenkkeilypoluilla?13492Peräännytkö nainen vai mitä sanot
Jos sanon sulle että rakastan sua? Suututko oletko vihainen vai olisiko tunteet molemminpuolisia?52484- 48477
- 55445
Auto katolleen Huhtalantiellä
Iso poliisioperaatio Lapualla, 7 poliisipartiota ajoi rosvoja takaa,loppu tuli kun rosvot osuivat pihlajaan lentäen siit11440