Menopaikoista on ollut jo puhetta, mutta rauhallisempana haluttaa vaan mennä bubiin istuskelemaan, vaikkapa musiikkiakin voisi olla. Ikää on meillä 25 ja 26 vuotta.
Missä hyvä palvelu?
Missä hyvä palvelu?
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
mitä helvetin bubeja?
niin ei tarvitse kysellä:
http://www.ravintolaopas.net/fi/
Itse olen mieltynyt Bluesiin, vaikkakin viikolla siellä käy paljon "inttipoikia" kun on iltalomat, mutta yleensä ottaen se on rauhallinen paikka ja musiikkiakin kuuluu, mutta ei mitään jumputusta vaan tavallista ja ei liian isolla. Pystyy keskustelemaan karjumatta. Henkilökunta on mukavaa ja lepposta. Hyvin olen juttuun heidän kanssaan tullut. Kannattaa käydä kokeilemassa.
Bluesia minäkin suosittelen, miellyttävän tunnelman omaava paikka, jossa hyvät drinkit ja erityisen ystävällinen ja mukava henkilökunta. Soittavat siihen päälle vielä hyvää musiikkia, ja juuri sopivalla volyymilla ettei tarvitse raastaa keuhkojaan aivan loppuun yrittäessään keskustella vieruskaverin kanssa. Vihreät miehet aina iltalomien aikaan tukkivat paikan toisinaan, mutta muulloin Blues on hengittävä ja leppoisa lähikuppila. sinne!
Henkilökuntaan kuuluvana haluan kiittää kirjoittajille kehuista bluesia kohtaan ja samaan hengenvetoon kutsun tietenkin kaikkia käymään bluesissa vaikka sillä paljon pelätyllä "yhdellä"! =D Yritän itse henkilökohtaisesti käyttäytyä mahdollisimman tasapuolisesti kaikkia kohtaan ja tarjoilemaan asiakkaille heidän omien toivomuksien mukaisia juomia...
"inttipoikia" meillä käy viikolla klo18-22, jos tuntuu ettei halua tulla kuuntelemaan heidän aiheuttamaa melua. Pojat ovat armeijassa ollessaan omaksuneet bluesin parhaaksi paikaksi käydä silloin kun se kovin odotettu iltavapaa saadaan... kiitos heille siitä =D
Ei muuta kun tervetuloa ja hyvää jatkoa kaikille tasapuolisesti =)
Balls, Baroni, Kalpea kukko.. musaa ja mukavia tyyppejä löytyy näistä!
Ball`s on ehdottomasti paras paikka. Ympäri vuoden, säällä kuin säällä! Jos on hiljaista, voi aina tsiigailla henkilökuntaa... :)
Ei todellakaan tarvitse olla edes kiinnostunu biljardista, toki sitä ei tietenkään kannata ääneen sanoa. Itse nyökkäilen hyväksyvästi, kun pojat pyllistelee pöytien ääressä... ;)
Pirullinen painovirhepaholainen iski edelliseen...
..istuskella ihan rauhassa ja jutella niin,ettei huutaa tarvitse,niin minä suosittelisin esim.sampolaa tai liinakkoa..ei yleensä viikolla paljoakaan porukkaa,mutta omat ajatuksensa kuulee..keskustan kuppiloista baron ehdoton suosikki..
kaikki paikat kannattaa tasapuolisesti kokeilla sieltähän se oma suosikki löytyy sitten itse yhdessä töissä ja silti sitä mieltä et kaikki omalla tavallaan hyviä..kuka mistäkin tykkää..