En ole tällä viikolla kirjoitellut lainkaan.

Anonyymi-ap

HönöHomo2010Hinttisen pakollinen viikkoraportti.

==============================================

Onhan sitä kaikenlaista saatavilla jauheena, rouheena ja monissa muodoissa, mutta vain tuoreista aineksista saadaan oikein sekoitettuna sitä ainoaa oikeaa Massaman currytahnaa.

Tuoreissa aineksissa on nesteet ja aromit tallella ja kasvi on elossa. Jauhe on kuollutta kamaa. Kokeiltu on kaikenlaista kuivattuna, mutta ei pärjää koskaan tuoreelle.

Viimeksi ostin kuivattua katkarapurouhetta joka on sellaisessa muodossa kuin sahanpuru.
Sille on tilauksensa tuomaan hieman makua merihenkiseen salaattiin ja suutuntumaa, mutta tuoreeseen sitä ei voi verrata.

Tässä rouva esittelee miten mistä on Massaman currytahna tehty ja miten.
https://youtu.be/mKii_PytRcs?t=32

2010

PS: En ole tällä viikolla kirjoitellut laisinkaan, kun oltiin reissussa. Nyt valvoskelen odottamassa Palanderin ja Valavuoren "nyrkkeilyottelua", Hyvää viihdettä aina nähdä kuinka kaikki se uho ja ego laitetaan tosipaikan eteen.

2

69

    Vastaukset 2

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Oletko varma ettei tuo kirjoitus ollut jo toisessa ketjussasi? Miksi teit uuden?

      • Anonyymi00002

        En ole varma.
        Siksi että se vituttaa sua aiheuttaen aktiviteettia sun päivystyksessä.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      77
      2356
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      15
      935
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      52
      786
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      46
      731
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      50
      714
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      644
    7. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      616
    8. Mitä tapahtuu jos joskus edes kohdataan?

      😊
      Ikävä
      50
      595
    9. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      584
    10. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      29
      566
    Aihe