Mitä tämä kaupunkimme slogan “jämskättää” oikein tarkoittaa? Hölmöltä se kuulostaa. Pietarsaaressa varmaan kysellään “pierettääkö” ja Jyväskylässä “jynkyttääkö”. Mites Orivesi? Orkuttaako? Ja mänttäläisiä mäntittää. Korpilahdella korpittaa. Enempi Jämsä korpea on kuin Korpilahti! Voi voi, paljonkohan Jämsän päättäjät maksoivat tuosta nolosta mainoksesta? Enempi vaan hävettää olla jämsäläinen.
Jämskättää kö ketään?
Anonyymi-ap
22359
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 14 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 22
Vanhimmat
Ota munkkia nii ei jämskätä
Jeah
m u n k k i
Enemmän minua jämsäläisenä hävettää tämä munkki-hölmiskö, joka pilaa koko Jämsän palstan maineen.
Ei missään yhtä pöselöä hokijaa oile kuin tämä munkki-surkimus!
Sen pilaa myös kyylät kylillä, mm. Punainen Citroën kuski.
🇫🇮😂😢🤣🇫🇮
🫣🖕🖕🫣
🤘🖕🖕🤘
äitin pikku höpönassu ja kilahdus,sano toki hiukan
🤣🤣🤣
Minusta Maakkulan nimikyltti on hieno idea! Nimikyltillä voi turistit ottaa/lähettää selfien, että täällä ollaan nyt.
Jämsä tuntuu vaan olevan paikka, missä näitten sairaitten munkinhokijoiden yms. luusereitten mielestä mikään ei ole koskaan hyvin vaan naristaan jokaiseta asiasta.
Ei pidä laittaa kylttejä pilaamaan kaunista Jämsäläistä maisemaa.
Enemmän maisemia pilaa puistomuuntamoiden ym. töhrimiset!
Ja munkin purijat
Pure sinä vaan niitä pillereitäs!
Miua ainakin jämskättää niin paljon, että jöpöäkin jöpöttää
Vain unelmissas onneton
Aivan idiootti idea koko jämskätys...Typerä höpötys.Kerrankin voi sanoa että tuo munkkijuttu on parempi..Munkituttaako?
Pitäisikö kaupungin vaikka ihan ekana ajaa nurmikot sisääntuloväyliltä?
Kunnon paskalääviä. ei paljoa imago kiinnosta miten muut näkee kaupungin kun jämskättää rämettyneet alueet. Ja ai että kasilampia. Varmaan niissä on jotain kolmisilmäsiä ruttoemmiä. Eikun siis ruttomonneja asustaa. On näyttävää pelata ulkopaikkakuntalaisen siinä kiekkoa. Jää hieno kuva. Tosiaan jämskättää
Ei jämskätä kun munkit loppu
Tarkennan vielä, että täällä Niuvanniemessä saan vain kalakukkoa ja muikkuja! 🚑
Jeah!