Seurantatagi

Anonyymi-ap

Ajattelin panna ruumalaukkuuni tuollaisen seurantalaitteen (Temusta 3€), jotta voisin nähdä kännykstä missä laukkuni mahdollisesti harhailee. Voihan sitä tietenkin käyttää muuhunkin seurantaan. Kun katsoin ohjeesta se käyttää CR2032 nappiparistoa. Tuo paristohan on kielletty litiumparisto, eli torppaako tuo paristotyyppi laitteen asettamisen ruumalaukkuun. Vieraankin surantalaitteen käytönhän voi helposti todeta seuranta appsista. Kävisikö mahdollisesti niin, että seuraantalaitteen käyttö provosoisi lähtökentällä virkailijoiden penkomaan laukkuni ja heittämään seurantalaitteen mäkeen? Onko siis turhaa/ kiellettyä käyttää moista laitetta laukun seurantaan.

2

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi00001

      Finnavian ohjeesta:
      "Kun pakkaat elektroniikkaa matkalle, tarkista, ettei ruumaan meneviin matkatavaroihisi jää kiellettyjä esineitä tai aineita. Ruumasta poistetaan esimerkiksi varavirtalähteet, irralliset litiumakut, sytyttimet sekä sähköiset tupakointivälineet. Poistetuista tavaroista jätetään matkalaukkuun poistolomake, josta näet, mitä on otettu pois ja miksi."
      Eli seurantalaitteessa kiinni oleva litiumakku voi olla ruumalaukussa.

      • Anonyymi00002

        Kuis akun saa kiinni tohon laitteeseen?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitä mietit juuri nyt?

      🤔
      Ikävä
      93
      1071
    2. Aurinkoni...

      On ikävä sua ❤️
      Ikävä
      55
      742
    3. Huonoja uutisia-nyt lähtee höyrylaivat

      https://www.ita-savo.fi/ Konkurssiin meni tämäkin yritys. Raja kiinni ja venäläiset turistit puuttuvat. Täällä menee pe
      Savonlinna
      35
      614
    4. Ei näytä hyvältä

      Kyllä nyt Ähtäriä viedään vesikelkalla. Neuvotteliat untuvikkoja kaikki. Mikko tietty tapansa mukaan loikki puheenjohtaj
      Ähtäri
      39
      546
    5. Älä itke rakas.

      Tunnen sun kyyneleet silmissäni. Kaikki tulee menemään hyvin. Loppu häämöttää jo...
      Ikävä
      49
      490
    6. Jos vielä toivot...mies...

      Saisinpa jonkun merkin sinulta, jos vielä odotat 📝➡️📱 Rohkeus on mennyt jos seurustelet vaikka nykyisin. En halua häi
      Ikävä
      48
      482
    7. On ikävä sua

      Muru.
      Ikävä
      31
      469
    8. Ilahtuisin jos laittaisit viestin

      Mutta et niin tee 😔 sillä sun mielestä on mun vuoro.
      Ikävä
      34
      447
    9. Olet hurmaava

      Olet paras mies, joka on tullut vastaan. Sinussa on jotakin, mitä muissa ei ole. En vaan tiedä, mikä on oikein sinun su
      Ikävä
      14
      441
    10. Minkä haluaisit

      Nähdä kaivatultasi
      Ikävä
      38
      434
    Aihe