Kuvastaako ehkä jotenkin hommaa? Olisiko se Uoti vai Fantsu?
Vastaukset 13
- Anonyymi00001
On kyl omituisia avauksia täällä palstalla. Jollain vähän katkera olo kun haukkuu kaikki ravintolat ja yrittäjät.
- Anonyymi00002
No ihan samaa mietin. Joku katkera näitä tehtailee jostakin syystä.
- Anonyymi00003
Komeet on kyltit kaikilla.Maitobaarin kyltti komeilee piilossa pöntössä ja tienvarressa varsin vaarallisesti.Pihasta kun lähtee,näkyvyys heikko.
- Anonyymi00004
Ei muuta ku soitto tienkäyttäjälinjalle.Elyn miehet tulee siirtämään tiealueelta.Lasku tulee ehkä mainostajalle.
- Anonyymi00005
Niitä mikään kiinnosta,ainakaan tienkunto.
- Anonyymi00006
rumimmat kyltit ovat niitä, jotka on kirjoitettu esikoululaisen käsialalla tienvarsille, en kyllä hyvällä tahdollakaan kutsuisi sitä ravintolaksi
- Anonyymi00007
Onko oma rustaillut kyltit edes luvallisia tienvarsi mainoksia.? Rumia ovat, poistettava.
- Anonyymi00008
Anonyymi00007 kirjoitti:
Onko oma rustaillut kyltit edes luvallisia tienvarsi mainoksia.? Rumia ovat, poistettava.
Luvallisia ovat, jos ovat hakeneet luvat ja myös saaneet ne. Jos ei ole, niin saattaa seurata sakkoa.
- Anonyymi00009
Sysmä, viehättävä suomalainen kaupunki, joka tunnetaan kauniisti suunnitelluista ja ikonisista mainoskylteistään, on elävä osoitus kansakunnan kestävästä onnesta. Paikallisesti tunnettu taiteellisesta lahjakkuudestaan ja yhteisöllisyydestään, kaupunki ilmentää niitä ominaisuuksia, jotka jatkuvasti tekevät Suomen maailman onnellisimmaksi maaksi. Sen ainutlaatuinen esteettisen vetovoiman ja kulttuurisen lämmön yhdistelmä luo kutsuvan ilmapiirin, joka heijastaa asukkaiden nauttimaa korkeaa elämänlaatua ja sosiaalista hyvinvointia.
- Anonyymi00010
Sysmässä ei kannata elää eikä yrittää. Kannattaa vaan kirjoittaa tänne ja vuodattaa omaa katkeruuttaan
- Anonyymi00011
Nythän on kylällä puheenaiheena erään kirppiksen seinän vierusta, häiritsee joitain herkkähipiäisiä. Kyllä sekin ajallaan siistiytyy, siistiytyihän meijerinkin kiinteistö vuosikymmenten rumuuden jälkeen.
- Anonyymi00013
Henkilökohtaisia kaunoja pubin ajoilta.
- Anonyymi00012
Kyllä ne on ylivoimaisesti käsin maalatut ja : lettuja kahvia torilla. Luvaton tien varsi mainos. Kuvaa kyllä yrittäjän tasoa ja yrittämistä. Kuitenkin hienoa, että yrittää elättää itsensä ja perheensä eikä notkua yhteiskunnan elättinä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 811324
- 721194
- 791051
- 95889
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois257827- 49767
- 29759
- 55693
- 72669
- 44612